Kromowidjojo: mooiste vierde plek ooit
TOKIO (ANP) - Het wordt gezien als de meest ondankbare positie om op te eindigen, maar Ranomi Kromowidjojo was op de slotdag van het olympische zwemtoernooi "hartstikke blij" met haar vierde plaats op de 50 meter vrije slag. "Dit is misschien wel de mooiste vierde plek ooit", zei de 30-jarige Groningse.
"Ik heb alles gegeven wat ik kon, ik heb geknald en mijn eigen race gezwommen. Natuurlijk wil ik op het podium komen, maar het is goed zo. Na negen jaar doe ik nog steeds mee met de wereldtop. Het doel is altijd beter zwemmen dan ooit, dat is me hier niet gelukt. Maar het kan me niet van mijn stuk brengen, ik ga hier geen traantje om laten of huilend op bed liggen. Het is goed zo", aldus de drievoudig olympisch kampioene.
Kromowidjojo tikte als vierde aan, op 0,09 seconde van het brons. De Australische Emma McKeon (goud), Sarah Sjöström uit Zweden (zilver) en de Deense Pernille Blume (brons) waren sneller.
Wereldtop
Van enige teleurstelling was volgens 'Kromo' geen sprake. "Ik zwom hier mijn derde olympische finale op de 50 vrij. Voor mijn gevoel doe ik nog steeds met de wereldtop. Het is geen 'kattenpies wijvenzwemmen' wat hier gebeurde. Ik liep net het zwembad uit met Cate Campbell, zij pakte in 2008 al brons op deze afstand. Nu bleef ik haar voor. We doen nog steeds mee", aldus de Groningse.
Kromowidjojo vliegt dinsdag terug naar Nederland. In de nacht van woensdag op donderdag zit ze thuis voor de televisie om haar vriend Ferry Weertman te zien op de 10 kilometer in het open water. Weertman, die zondag als toeschouwer op de tribune zat in het Tokyo Aquatics Centre, wil zijn olympische titel prolongeren. "Het is nu eerst tijd om mijn ouders weer te zien", aldus Kromowidjojo. "Ik heb ze gewoon al 1,5 jaar niet geknuffeld vanwege corona. Dat ga ik thuis eerst maar eens doen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
11 uur geleden