Kromowidjojo: mooiste vierde plek ooit
TOKIO (ANP) - Het wordt gezien als de meest ondankbare positie om op te eindigen, maar Ranomi Kromowidjojo was op de slotdag van het olympische zwemtoernooi "hartstikke blij" met haar vierde plaats op de 50 meter vrije slag. "Dit is misschien wel de mooiste vierde plek ooit", zei de 30-jarige Groningse.
"Ik heb alles gegeven wat ik kon, ik heb geknald en mijn eigen race gezwommen. Natuurlijk wil ik op het podium komen, maar het is goed zo. Na negen jaar doe ik nog steeds mee met de wereldtop. Het doel is altijd beter zwemmen dan ooit, dat is me hier niet gelukt. Maar het kan me niet van mijn stuk brengen, ik ga hier geen traantje om laten of huilend op bed liggen. Het is goed zo", aldus de drievoudig olympisch kampioene.
Kromowidjojo tikte als vierde aan, op 0,09 seconde van het brons. De Australische Emma McKeon (goud), Sarah Sjöström uit Zweden (zilver) en de Deense Pernille Blume (brons) waren sneller.
Wereldtop
Van enige teleurstelling was volgens 'Kromo' geen sprake. "Ik zwom hier mijn derde olympische finale op de 50 vrij. Voor mijn gevoel doe ik nog steeds met de wereldtop. Het is geen 'kattenpies wijvenzwemmen' wat hier gebeurde. Ik liep net het zwembad uit met Cate Campbell, zij pakte in 2008 al brons op deze afstand. Nu bleef ik haar voor. We doen nog steeds mee", aldus de Groningse.
Kromowidjojo vliegt dinsdag terug naar Nederland. In de nacht van woensdag op donderdag zit ze thuis voor de televisie om haar vriend Ferry Weertman te zien op de 10 kilometer in het open water. Weertman, die zondag als toeschouwer op de tribune zat in het Tokyo Aquatics Centre, wil zijn olympische titel prolongeren. "Het is nu eerst tijd om mijn ouders weer te zien", aldus Kromowidjojo. "Ik heb ze gewoon al 1,5 jaar niet geknuffeld vanwege corona. Dat ga ik thuis eerst maar eens doen."
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).
3 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
19 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
20 uur geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
21 uur geleden