Kromowidjojo: mooiste vierde plek ooit
TOKIO (ANP) - Het wordt gezien als de meest ondankbare positie om op te eindigen, maar Ranomi Kromowidjojo was op de slotdag van het olympische zwemtoernooi "hartstikke blij" met haar vierde plaats op de 50 meter vrije slag. "Dit is misschien wel de mooiste vierde plek ooit", zei de 30-jarige Groningse.
"Ik heb alles gegeven wat ik kon, ik heb geknald en mijn eigen race gezwommen. Natuurlijk wil ik op het podium komen, maar het is goed zo. Na negen jaar doe ik nog steeds mee met de wereldtop. Het doel is altijd beter zwemmen dan ooit, dat is me hier niet gelukt. Maar het kan me niet van mijn stuk brengen, ik ga hier geen traantje om laten of huilend op bed liggen. Het is goed zo", aldus de drievoudig olympisch kampioene.
Kromowidjojo tikte als vierde aan, op 0,09 seconde van het brons. De Australische Emma McKeon (goud), Sarah Sjöström uit Zweden (zilver) en de Deense Pernille Blume (brons) waren sneller.
Wereldtop
Van enige teleurstelling was volgens 'Kromo' geen sprake. "Ik zwom hier mijn derde olympische finale op de 50 vrij. Voor mijn gevoel doe ik nog steeds met de wereldtop. Het is geen 'kattenpies wijvenzwemmen' wat hier gebeurde. Ik liep net het zwembad uit met Cate Campbell, zij pakte in 2008 al brons op deze afstand. Nu bleef ik haar voor. We doen nog steeds mee", aldus de Groningse.
Kromowidjojo vliegt dinsdag terug naar Nederland. In de nacht van woensdag op donderdag zit ze thuis voor de televisie om haar vriend Ferry Weertman te zien op de 10 kilometer in het open water. Weertman, die zondag als toeschouwer op de tribune zat in het Tokyo Aquatics Centre, wil zijn olympische titel prolongeren. "Het is nu eerst tijd om mijn ouders weer te zien", aldus Kromowidjojo. "Ik heb ze gewoon al 1,5 jaar niet geknuffeld vanwege corona. Dat ga ik thuis eerst maar eens doen."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
16 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."
16 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.
16 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.
19 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.
19 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.
19 uur geleden