Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kromowidjojo kan nu ook in eigen achtertuin zwemmen

Kromowidjojo kan nu ook in eigen achtertuin zwemmen

HENGELO (ANP) - Ranomi Kromowidjojo had het naar eigen zeggen gemist: het nagels lakken en het scheren voor wedstrijden. Deze week verschijnt ze, bij de Hengelo Long Course Challenge, voor het eerst sinds lange tijd weer in het zwembad voor officiële wedstrijden.

Kromowidjojo moest eerlijk bekennen dat er in het zwembad in Hengelo "een andere sfeer heerst dan bij een olympische finale". Een understatement. Voorafgaand aan de finale van de 100 meter vrij bereidde Kromowidjojo zich bijvoorbeeld voor op de ligweide van het naastgelegen zwemparadijs. Geen uitzinnig publiek, maar enkele nieuwsgierige kinderen met zwembandjes om die nu zo en dan hun neus tegen het glas drukken. Want ook in Hengelo is publiek niet toegestaan.

"Het is de eerste keer dat ik in Hengelo ben en dat bevalt goed", aldus Kromowidjojo (29), die de wedstrijd maar wat graag aangreep. "Het was lekker om maanden thuis te zitten, maar het is ook wel weer heerlijk om in een hotel te verblijven en 's ochtends wedstrijdspanning te hebben. Het is een ideale wedstrijd om te wennen aan de nieuwe situatie, al weet ik niet of er dit jaar nog wedstrijden gaan plaatsvinden."

Terugkijken

Normaal gesproken zou Kromowidjojo rond deze periode terugkijken op de Olympische Spelen, haar stip aan de horizon. Het liep, zoals inmiddels bekend, allemaal anders. Toch was het voor de drievoudig olympisch kampioene meteen duidelijk: bij de Spelen van Tokio, verplaatst naar 2021, is ze erbij.

"Als je al plannen had voor september of misschien je partner wel, dan was het anders geweest. Maar Ferry en ik hadden allebei precies hetzelfde; we gaan door. Maar als we ieder andere verwachtingen zouden hebben, zou dat het ook niet makkelijk maken." Kromowidjojo heeft een relatie met openwaterzwemmer Ferry Weertman, regerend olympisch kampioen.

Coronapauze

Tijdens de coronapauze moesten ook de zwemmers improviseren. Kromowidjojo dacht een nieuwe passie gevonden te hebben, maar het pakte niet goed uit. "Ferry en ik hebben nordic walking-stokken gekocht, omdat hardlopen niet zo goed voor ons is en ik geen fietser ben. Maar helaas is het er maar weinig van gekomen. Ik dacht doelgericht te kunnen trainen samen, maar onze schema's liepen te ver uit elkaar. En als we het deden, moest ik rennen en hij sjokte er maar een beetje naast."

Een andere ingeving tijdens de coronabreak pakte wél goed uit: de aanleg van een zwembad in de achtertuin. "Binnen één dag hebben we besloten dat het zwembadje er moest komen. We hebben een gat uitgegraven en een zwembad van 4 bij 2 meter, voorzien van stroming, aangelegd. Daar train ik nu twee keer in de week in. Het is ideaal want je kunt alles online programmeren en er zit ook een afstandbediening bij", aldus Kromowidjojo.

Geplonsd

"Afgelopen week ben ik er ook lekker in geplonsd om af te koelen. Dat maakt deze zomer een stuk aangenamer. De tijd is echt voorbijgevlogen. Aan het begin van corona zag ik op tegen de hele zomer doortrainen. Maar we zitten alweer in augustus."

Hengelo Long Course Challenge is de eerste wedstrijd in lange tijd voor de Nederlandse zwemmers, die de afgelopen maanden het ene na het andere evenement afgelast zagen worden. Door het gebrek aan wedstrijden is de hele Nederlandse top, plus enkele Duitsers en Belgen, aanwezig in Hengelo.

Meer uit Sport

Brand is ook in wereldbekercross Dendermonde iedereen te snel af

DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.

36 minuten geleden
Veldrijder Nieuwenhuis eerder terug in koers dan verwacht

LOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.

2 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

17 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

19 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

20 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

21 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

1 dag geleden