Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kromowidjojo gaat weer 'op gevoel' beslissen over haar toekomst

Kromowidjojo gaat weer 'op gevoel' beslissen over haar toekomst

TOKIO (ANP) - Zwemster Ranomi Kromowidjojo gaat in de komende weken een beslissing nemen over haar toekomst. Over drie jaar, bij de Olympische Spelen van Parijs, is ze bijna 34 jaar. "Dit hoofdstuk sluit nu, over een paar weken doe ik mee aan de ISL. En daarna zien we het wel weer", zei Kromowidjojo na haar laatste optreden op de Spelen van Tokio.

De olympisch kampioene van Londen 2012 op de 50 en 100 meter vrije slag eindigde in haar derde olympische finale op het kortste nummer als vierde. Het gaf haar de bevestiging dat ze nog steeds tot de wereldtop behoort. 'Kromo' neemt dat mee als ze de komende gaat nadenken over de vraag of ze wil doorgaan tot de Spelen van 2024.

"Ik voel de vrijheid om zelf te beslissen. Het is altijd een 'gevoelsding' geweest. Misschien alleen na de Spelen van 2008 niet. Toen ben ik eigenlijk meteen van mijn ouderlijk huis naar Eindhoven verhuisd om professioneel zwemmer te worden. Na 2012 en 2016 heb ik ook even een break genomen en dan komt dat gevoel vanzelf wel. Ik dacht toen: ik neem een paar weken of paar maanden de tijd, maar toen kwam dat gevoel best snel al weer. Het verschil is nu dat we over vier weken al weer aan het racen zijn."

Kromowidjojo doet mee aan de International Swimming League, een competitie waarin het zwemmers het in teamverband tegen elkaar opnemen. De derde editie van de ISL begint eind deze maand in Napels. 'Kromo' heeft haar deelname toegezegd aan het Iron-team, samen met Thom de Boer. "Het was ook leuk om hier samen met Thom op de slotdag de 50 vrij te zwemmen."

Goedmaken

Als talent hielp 'Kromo' de Nederlandse estafetteploeg op de Spelen van Peking 2008 aan goud op de 4x100 vrij. Vier jaar later in Londen pakte ze zelf goud op de 50 en 100 vrij, met de estafetteploeg was er zilver. De Spelen van Rio 2016 draaiden uit op een totale mislukking voor de Nederlandse ploeg. Op de slotdag lukte het ook Kromowidjojo toen niet om de zo gewenste medaille te pakken, ze eindigde als zesde op de 50 vrij.

"Het was daar allemaal heel beladen. Ik moest het toen een soort van goedmaken. Niet voor mezelf, maar het was vooral: zij moet het 'even' doen voor ons. Dat was niet leuk. Ik heb daar ook helemaal geen zin in, daar is het leven veel te mooi en leuk voor. Ik ben trots dat ik er nu, vijf jaar later, nog steeds bij zit."

Gezien het plezier dat Kromowidjojo nog in het zwemmen lijkt te hebben, lijkt de kans groot dat ze doorgaat tot de Spelen van 2024. Dat geldt niet voor Femke Heemskerk. De 33-jarige zwemster zwom in Tokio haar laatste olympische races. Het bereiken van de finale van de 100 vrij was voor Heemskerk de bekroning.

Meer uit Sport

Handballers op WK niet opgewassen tegen favoriet Frankrijk

VARAZDIN (ANP) - De handballers hebben op het wereldkampioenschap hun tweede nederlaag geleden. Zesvoudig wereldkampioen Frankrijk was in Varazdin (Kroatië) te sterk voor de manschappen van bondscoach Staffan Olsson: 35-28. Bij rust stond Nederland al met 19-13 achter. Topschutter in de Nederlandse ploeg was Dani Baijens met zes doelpunten.

4 minuten geleden
Tennissters stuiten op Groot-Brittannië en Duitsland

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters treffen Groot-Brittannië en Duitsland in Groep F van de kwalificaties voor de finales van de Billie Jean King Cup. Het driedaagse kwalificatietoernooi dat bestaat uit zes groepen met in totaal achttien teams vindt vanaf 7 april plaats in zes verschillende landen waaronder Nederland.

1 uur geleden
Finales van Billie Jean King Cup komende jaren in China

LONDEN (ANP) - De finales van de Billie Jean King Cup zullen van 2025 tot 2027 worden gehouden in het Chinese Shenzen. Dat heeft de Internationale Tennisfederatie (ITF) bekendgemaakt. Het is nog niet zeker wanneer de eindstrijd van het landentennis bij de vrouwen plaats zullen vinden. Het is de eerste keer dat de eindfase van de competitie in China wordt gehouden. Gastland China en titelverdediger Italië zijn automatisch geplaatst voor de finales. In aanloop naar de finales zullen er in zes verschillende landen waaronder Nederland kwalificatietoernooien worden gehouden.

3 uur geleden
Hogere boetes voor Formule 1-coureurs die vloeken

PARIJS (ANP/RTR) - De internationale autosportfederatie FIA zal in 2025 zwaardere straffen uitdelen voor wangedrag, waaronder ook grof taalgebruik valt. Dat valt op te maken uit de nieuwste versie van de internationale sportcode. De straffen variëren van boetes tot aftrek van punten en zelfs schorsingen. Voor Formule 1-coureurs worden de bedragen van de boetes met vier vermenigvuldigd ten opzichte van coureurs in andere klasses.

3 uur geleden
Schaatser Den Hertog wint eerste marathon op Weissensee

TECHENDORF (ANP) - Schaatser Sjoerd den Hertog heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Aart Koopmans Memorial gewonnen. De marathonschaatser van AH Zaanlander kwam na 80 kilometer solo over de finish. Wisse Slendebroek won op ruim een minuut de sprint om de tweede plaats voor Lars Woelders.

4 uur geleden
Sabalenka treft Keys in finale van de Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Madison Keys neemt het op tegen Aryna Sabalenka in de finale van de Australian Open. De als negentiende geplaatste Amerikaanse tennisster versloeg in de halve finale in Melbourne de nummer 2 van de plaatsingslijst, de Poolse Iga Swiatek: 5-7 6-1 7-6 (8).

5 uur geleden
Sabalenka voor derde keer op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer op rij de finale van de Australian Open bereikt. De titelverdedigster versloeg in Melbourne in de halve finale de Spaanse Paula Badosa in twee sets: 6-4 6-2.

8 uur geleden