Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kromowidjojo en Kamminga naar finales op WK kortebaan

Kromowidjojo en Kamminga naar finales op WK kortebaan

ABU DHABI (ANP) - Ranomi Kromowidjojo en Arno Kamminga hebben bij de WK kortebaan in Abu Dhabi de finales gehaald van respectievelijk de 50 meter vrije slag en de 50 meter schoolslag. Kromowidjojo, die haar titel verdedigt op het kortste nummer, plaatste zich met 23,54 seconden als derde voor de strijd om de medailles op dinsdag. De Zweedse Sarah Sjöström (23,30) en de Poolse Katarzyna Wasick (23,41) waren sneller in de halve finales. Kim Busch strandde met 24,43 (vijftiende).

Kromowidjojo prolongeerde zondag al haar wereldtitel op de 50 vlinder. De 31-jarige Groningse pakte drie jaar geleden bij de WK in Hangzhou ook goud op de 100 vrij, maar die afstand sloeg ze in Abu Dhabi over.

Kamminga plaatste zich op de 50 meter schoolslag met 26,21 als gedeeld zevende voor de finale. Hij was 4 honderdsten van een seconde sneller dan de Rus Andrei Nikolajev, die als nummer 9 de eindstrijd miste. De Katwijker, die op de Olympische Spelen van Tokio zilver pakte op de 100 en 200 school, profiteerde van een diskwalificatie van de Turk Huseyin Sakci die met 25,52 wel eerder had aangetikt in de halve finale.

Kamminga eindigde in Abu Dhabi als vierde op de 100 school. Op de dubbele afstand pakte hij zilver.

Meer uit Sport

De Boo verbaast zichzelf met mooiste schaatsweekend uit carrière

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.

1 uur geleden
Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

3 uur geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

4 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

4 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

5 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

6 uur geleden
Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

14 uur geleden