Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kromowidjojo en Kamminga naar finales op WK kortebaan

Kromowidjojo en Kamminga naar finales op WK kortebaan

ABU DHABI (ANP) - Ranomi Kromowidjojo en Arno Kamminga hebben bij de WK kortebaan in Abu Dhabi de finales gehaald van respectievelijk de 50 meter vrije slag en de 50 meter schoolslag. Kromowidjojo, die haar titel verdedigt op het kortste nummer, plaatste zich met 23,54 seconden als derde voor de strijd om de medailles op dinsdag. De Zweedse Sarah Sjöström (23,30) en de Poolse Katarzyna Wasick (23,41) waren sneller in de halve finales. Kim Busch strandde met 24,43 (vijftiende).

Kromowidjojo prolongeerde zondag al haar wereldtitel op de 50 vlinder. De 31-jarige Groningse pakte drie jaar geleden bij de WK in Hangzhou ook goud op de 100 vrij, maar die afstand sloeg ze in Abu Dhabi over.

Kamminga plaatste zich op de 50 meter schoolslag met 26,21 als gedeeld zevende voor de finale. Hij was 4 honderdsten van een seconde sneller dan de Rus Andrei Nikolajev, die als nummer 9 de eindstrijd miste. De Katwijker, die op de Olympische Spelen van Tokio zilver pakte op de 100 en 200 school, profiteerde van een diskwalificatie van de Turk Huseyin Sakci die met 25,52 wel eerder had aangetikt in de halve finale.

Kamminga eindigde in Abu Dhabi als vierde op de 100 school. Op de dubbele afstand pakte hij zilver.

Meer uit Sport

Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

1 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

1 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

2 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

7 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

9 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

14 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

21 uur geleden