Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kromowidjojo en Kamminga naar finales op WK kortebaan

Kromowidjojo en Kamminga naar finales op WK kortebaan

ABU DHABI (ANP) - Ranomi Kromowidjojo en Arno Kamminga hebben bij de WK kortebaan in Abu Dhabi de finales gehaald van respectievelijk de 50 meter vrije slag en de 50 meter schoolslag. Kromowidjojo, die haar titel verdedigt op het kortste nummer, plaatste zich met 23,54 seconden als derde voor de strijd om de medailles op dinsdag. De Zweedse Sarah Sjöström (23,30) en de Poolse Katarzyna Wasick (23,41) waren sneller in de halve finales. Kim Busch strandde met 24,43 (vijftiende).

Kromowidjojo prolongeerde zondag al haar wereldtitel op de 50 vlinder. De 31-jarige Groningse pakte drie jaar geleden bij de WK in Hangzhou ook goud op de 100 vrij, maar die afstand sloeg ze in Abu Dhabi over.

Kamminga plaatste zich op de 50 meter schoolslag met 26,21 als gedeeld zevende voor de finale. Hij was 4 honderdsten van een seconde sneller dan de Rus Andrei Nikolajev, die als nummer 9 de eindstrijd miste. De Katwijker, die op de Olympische Spelen van Tokio zilver pakte op de 100 en 200 school, profiteerde van een diskwalificatie van de Turk Huseyin Sakci die met 25,52 wel eerder had aangetikt in de halve finale.

Kamminga eindigde in Abu Dhabi als vierde op de 100 school. Op de dubbele afstand pakte hij zilver.

Meer uit Sport

Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

46 minuten geleden
Motorcoureur Benavides wint Dakar Rally op twee seconden

YANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.

5 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.

6 uur geleden
Tsjechische tennisser Machac wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.

6 uur geleden
Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

18 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

18 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

20 uur geleden