Kromowidjojo en Heemskerk op EK naar finale 50 meter vrije slag
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Ranomi Kromowidjojo heeft zich bij de EK in Boedapest als tweede geplaatst voor de finale van de 50 meter vrije slag. De 30-jarige Groningse won haar halve finale in 24,14 seconden. In de andere halve finale was olympisch kampioene Pernille Blume iets sneller (24,06).
Femke Heemskerk tikte achter de Deense als tweede aan in 24,41 en plaatste zich daarmee ook voor de finale van dinsdag in de Donau Arena. Heemskerk verzekerde zich vorige maand in Eindhoven van een olympisch startbewijs op de 50 vrij, na een strijd met Valerie van Roon die eerst juridisch en daarna in het water werd uitgevochten.
Kromowidjojo pakte bij de vorige EK, in 2018 in Glasgow, brons op de 50 vrij. Het goud ging toen naar Sarah Sjöström, de Zweedse die nu ontbreekt als gevolg van een elleboogbreuk. Blume pakte in Glasgow zilver. De Deense zette maandag in Boedapest met 24,06 de beste tijd van dit jaar neer.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
12 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
15 uur geleden