Kromowidjojo en De Boer sluiten zwemtoernooi Spelen af in finale
TOKIO (ANP) - Ranomi Kromowidjojo en Thom de Boer sluiten zondag het olympisch zwemtoernooi af namens Nederland. Beiden doen mee aan de finale van de 50 meter vrije slag. De Boer neemt het om 03.30 uur op tegen onder anderen topfavoriet Caeleb Dressel en gelooft in een medaille. Kromowidjojo duikt 7 minuten later het water in op de afstand waarop ze Europees kampioene is en in 2012 olympisch goud pakte.
Schoonspringster Inge Jansen komt ook in actie in het Tokyo Aquatics Centre. De Limburgse doet vanaf 08.00 uur mee aan de finale op de 3-meterplank. De hockeyers weten dan al of ze nog in de race zijn voor een olympische medaille. De ploeg van bondscoach Max Caldas neemt het om 05.00 uur in de kwartfinales op tegen Australië.
De waterpolosters sluiten de groepsfase af tegen Canada. Met twee zeges tegenover één nederlaag is de ploeg van Arno Havenga al zeker van een plek in de kwartfinales. Het duel met Canada is bepalend voor de eindklassering in de groep en welke opponent Oranje hierna gaat treffen.
Olympische titel
Zeilster Marit Bouwmeester hoopt voor de kust van Enoshima haar olympische titel in de Laser Radial te prolongeren. De Friezin heeft een achterstand van 7 punten op de Deense leidster Anne-Marie Rindom.
Het atletiektoernooi beleeft om 14.50 uur een hoogtepunt met de finale van de 100 meter voor de mannen. De grote vraag is wie grootheid Usain Bolt opvolgt als de olympisch kampioen op het koningsnummer. Nadine Visser loopt daarvoor al de halve finales van de 100 meter horden en Nick Smidt de halve finales van de 400 meter horden. In de ochtend (03.45 uur) komen Jochem Dobber en Liemarvin Bonevacia uit in de series van de 400 meter.
In de turnhal zijn de eerste toestelfinales, zonder Nederlandse inbreng en ook zonder Simone Biles. De Amerikaanse superster heeft zich vanwege mentale problemen afgemeld.
Meer uit Sport
SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
4 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 dag geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geleden