Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kromowidjojo en De Boer sluiten zwemtoernooi Spelen af in finale

Kromowidjojo en De Boer sluiten zwemtoernooi Spelen af in finale

TOKIO (ANP) - Ranomi Kromowidjojo en Thom de Boer sluiten zondag het olympisch zwemtoernooi af namens Nederland. Beiden doen mee aan de finale van de 50 meter vrije slag. De Boer neemt het om 03.30 uur op tegen onder anderen topfavoriet Caeleb Dressel en gelooft in een medaille. Kromowidjojo duikt 7 minuten later het water in op de afstand waarop ze Europees kampioene is en in 2012 olympisch goud pakte.

Schoonspringster Inge Jansen komt ook in actie in het Tokyo Aquatics Centre. De Limburgse doet vanaf 08.00 uur mee aan de finale op de 3-meterplank. De hockeyers weten dan al of ze nog in de race zijn voor een olympische medaille. De ploeg van bondscoach Max Caldas neemt het om 05.00 uur in de kwartfinales op tegen Australië.

De waterpolosters sluiten de groepsfase af tegen Canada. Met twee zeges tegenover één nederlaag is de ploeg van Arno Havenga al zeker van een plek in de kwartfinales. Het duel met Canada is bepalend voor de eindklassering in de groep en welke opponent Oranje hierna gaat treffen.

Olympische titel

Zeilster Marit Bouwmeester hoopt voor de kust van Enoshima haar olympische titel in de Laser Radial te prolongeren. De Friezin heeft een achterstand van 7 punten op de Deense leidster Anne-Marie Rindom.

Het atletiektoernooi beleeft om 14.50 uur een hoogtepunt met de finale van de 100 meter voor de mannen. De grote vraag is wie grootheid Usain Bolt opvolgt als de olympisch kampioen op het koningsnummer. Nadine Visser loopt daarvoor al de halve finales van de 100 meter horden en Nick Smidt de halve finales van de 400 meter horden. In de ochtend (03.45 uur) komen Jochem Dobber en Liemarvin Bonevacia uit in de series van de 400 meter.

In de turnhal zijn de eerste toestelfinales, zonder Nederlandse inbreng en ook zonder Simone Biles. De Amerikaanse superster heeft zich vanwege mentale problemen afgemeld.

Meer uit Sport

Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

37 minuten geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

40 minuten geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

1 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

1 uur geleden
Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

2 uur geleden
Pogacar boekt derde ritzege in Ronde van Romandië

CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.

4 uur geleden
Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

8 uur geleden