Kromowidjojo als snelste naar finale 50 meter vlinderslag
ABU DHABI (ANP) - Zwemsters Ranomi Kromowidjojo en Maaike de Waard hebben zich bij de WK kortebaan in Abu Dhabi geplaatst voor de finale van de 50 meter vlinderslag. Kromowidjojo, de wereldkampioene op dit nummer in 2018, zette met 24,61 verreweg de beste tijd neer. Maaike de Waard kwam tot 25,19 en dat was goed voor de vierde tijd.
Thom de Boer heeft zich geplaatst voor de finale op de 50 meter vrije slag. Met 20,98 werd hij tweede in zijn halve finale achter de Canadees Joshua Liendo Edwards. In totaal had hij de vierde tijd. Jesse Puts redde het niet. De wereldkampioen van 2016 kwam tot 21,41 en werd daarmee dertiende.
Marrit Steenbergen bereikte de finale van de 100 meter wisselslag. Ze zette met 58,75 de zevende tijd neer. De Zwitserse Maria Ugolkova was met 58,25 de snelste. Kim Busch redde het niet. Ze werd met 59,82 zestiende.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geleden