Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krols nieuwste partij is 'vooruitstrevend conservatief'

Krols nieuwste partij is 'vooruitstrevend conservatief'

DEN HAAG (ANP) - Met een "vooruitstrevend conservatieve" partij wil Henk Krol, voormalig partijleider van onder meer 50PLUS, na de Tweede Kamerverkiezingen volgend jaar in de Tweede Kamer blijven. Hij presenteerde donderdag het partijprogramma van Lijst Henk Krol, de derde partij waar hij dit jaar deel van uitmaakt. Nu is hij nog onafhankelijk Kamerlid.

Zijn partij wil zich onder meer inzetten voor ondernemers, de bio-industrie aan banden leggen, "de zeggenschap" vanuit Brussel terugbrengen bij nationale parlementen en het bindend referendum invoeren. Voor Krol staat "de economie op één", volgens partijvoorzitter Pieter Bogaardt is veiligheid het belangrijkste punt. Ook "Nederlandse normen en waarden" staan centraal, er wordt bezuinigd op de Europese Unie en ontwikkelingswerk en er wordt ingezet op duurzame energie.

Het uiteenlopende programma is volgens Krol geen probleem. Hij denkt juist dat kiezers van verschillende pluimage zich daardoor in het programma kunnen vinden. Een belangrijke doelgroep van LHK is volgens hem "de thuiszitters, de mensen die het vertrouwen in Den Haag zijn verloren".

Kandidatenlijst nog niet bekend

Hoeveel zetels hij gaat halen, weet Krol nog niet. Ook is de kandidatenlijst nog niet bekend. Die komt voor de kerst.

Eerder dit jaar vertrok Krol met ruzie bij 50PLUS, waarvan hij jarenlang het gezicht was. Vervolgens richtte hij de Partij voor de Toekomst (PvdT) op. Femke Merel van Kooten, die eerder vertrok bij Partij voor de Dieren, en voormalig Forum voor Democratie-lid Henk Otten sloten zich bij hem aan.

Ook hier vertrok Krol na een conflict. Zelf zegt hij dat het programma dat hij donderdag presenteerde al voor de zomer klaar was en dat dit voor PvdT had moeten zijn. "In naam heb ik dit jaar drie partijen gehad, maar in feite zijn het er dus twee", aldus Krol.

Meer uit Binnenland

15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

3 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

3 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

4 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

5 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

8 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

16 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

16 uur geleden