Krol troeft Verbij af en pakt voor het eerst wereldtitel sprint
HAMAR (ANP) - Thomas Krol is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen sprint geworden. De 29-jarige schaatser uit Deventer bleef in het Noorse Hamar met de zege op de afsluitende 1000 meter zijn landgenoot Kai Verbij nipt voor. Krol won de 1000 meter in 1.08,51. Verbij werd derde in 1.08,92 en daardoor tweede in het klassement.
Krol moest op de laatste afstand van de sprintvierkamp 0,16 seconden goedmaken op Verbij die hem was gepasseerd na de tweede 500 meter. De Canadees Laurent Dubreuil, die het klassement leidde na de eerste dag, kon niet meer van start gaan nadat hij positief had getest op het coronavirus.
Krol is de zesde Nederlandse schaatser die de wereldtitel sprint verovert. Jan Bos was in 1998 de eerste. Daarna werd Erben Wennemars twee keer wereldkampioen sprint (2004, 2005), gevolgd door Stefan Groothuis in 2012 en Michel Mulder in 2013 en 2014. Verbij was in 2017 de laatste Nederlander die de mondiale sprinttitel won.
Verschil
Met het verschil van 0,78 seconde op de 1000 meter een dag eerder wist Krol dat hij de kleine marge op Verbij kon goedmaken. De olympisch kampioen op de kilometer reed opnieuw een stabiele 1000 meter die hem bracht tot 1.08,51. Dat was wel langzamer dan de 1.08,16 van donderdag.
Verbij moest in de slotrit tegen de uittredend wereldkampioen sprint Tatsuya Shinhama uit Japan zowel in de opening als in de eerste ronde tijd toegeven op zijn landgenoot. Met 1.08,92 kwam hij net te kort voor zijn tweede wereldtitel sprint. Havard Lorentzen eindigde met 1.08,85 als tweede op de 1000 meter. Daarmee werd de Noor derde in het klassement.
Tijmen Snel zette met 1.09,88 de negende tijd neer op de 1000 meter. In het klassement eindigde hij op zijn eerste WK sprint als tiende.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft de Franse renner Louis Barré aangetrokken. De 25-jarige renner komt over van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty en heeft een driejarig contract getekend bij de Nederlandse WorldTour-formatie.
1 uur geledenPERTH (ANP/AFP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft serieus overwogen zijn carrière te beëindigen vanwege heftige rugpijn. "Die pijn heeft me zes tot acht maanden achtervolgd. Na de US Open was de schrik het grootst; ik kon twee dagen niet lopen van de pijn", zei de 27-jarige Tsitsipas in aanloop naar de United Cup in het Australische Perth."Ik vroeg me af of ik ooit nog een wedstrijd zonder pijn zou kunnen spelen. Dan ga je nadenken over je toekomst."
1 uur geledenLAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geleden