Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krol na wereldtitel: een betere revanche op mezelf bestaat niet

Krol na wereldtitel: een betere revanche op mezelf bestaat niet

HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol ging binnen 24 uur van zero naar hero bij de WK afstanden. De 28-jarige schaatser vergooide zaterdag zijn titelkansen op de 1000 meter met twee keer een valse start. Een dag later was hij op de 1500 meter weer helemaal zichzelf. In een perfecte cadans stelde Krol in de laatste rit zijn tweede wereldtitel op deze afstand veilig met een tijd van 1.43,75. Op het podium kreeg de glorieuze winnaar gelukwensen van nummer 2 Kjeld Nuis (1.44,11) en nummer 3 Patrick Roest (1.45,49).

"Dit is de beste revanche die ik op mezelf kon nemen", sprak Krol glunderend bij de NOS. "Die diskwalificatie op de 1000 meter was een heel bittere pil, een grote teleurstelling. Ook op die afstand had ik winstkansen. Maar ik kon het alleen mezelf aanrekenen. Ik wist dat ik op de 1500 meter een herkansing zou krijgen. Daardoor kon ik de knop snel omzetten en me volledig op die race concentreren."

Krol won dit seizoen al de schaatsmijl bij de NK afstanden en bij de twee wereldbekers in Thialf. "Het gaat het hele seizoen al heel goed op deze afstand en ik ben blij dat ik het nu ook op het WK kon laten zien. Het ging eigenlijk helemaal niet zo moeilijk. Ik heb me volledig gericht op mijn eigen race en me niet laten afleiden door de tijd en de rit van Nuis. Dit vormt voor mij een schitterende afsluiting van het seizoen. Ik heb hem terug", doelde hij op zijn eerste wereldtitel in 2019 in Inzell.

Meer uit Sport

Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

20 minuten geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

2 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

3 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiƫr James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

3 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

6 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabiƫ gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

21 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 dag geleden