Krol na wereldtitel: een betere revanche op mezelf bestaat niet
HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol ging binnen 24 uur van zero naar hero bij de WK afstanden. De 28-jarige schaatser vergooide zaterdag zijn titelkansen op de 1000 meter met twee keer een valse start. Een dag later was hij op de 1500 meter weer helemaal zichzelf. In een perfecte cadans stelde Krol in de laatste rit zijn tweede wereldtitel op deze afstand veilig met een tijd van 1.43,75. Op het podium kreeg de glorieuze winnaar gelukwensen van nummer 2 Kjeld Nuis (1.44,11) en nummer 3 Patrick Roest (1.45,49).
"Dit is de beste revanche die ik op mezelf kon nemen", sprak Krol glunderend bij de NOS. "Die diskwalificatie op de 1000 meter was een heel bittere pil, een grote teleurstelling. Ook op die afstand had ik winstkansen. Maar ik kon het alleen mezelf aanrekenen. Ik wist dat ik op de 1500 meter een herkansing zou krijgen. Daardoor kon ik de knop snel omzetten en me volledig op die race concentreren."
Krol won dit seizoen al de schaatsmijl bij de NK afstanden en bij de twee wereldbekers in Thialf. "Het gaat het hele seizoen al heel goed op deze afstand en ik ben blij dat ik het nu ook op het WK kon laten zien. Het ging eigenlijk helemaal niet zo moeilijk. Ik heb me volledig gericht op mijn eigen race en me niet laten afleiden door de tijd en de rit van Nuis. Dit vormt voor mij een schitterende afsluiting van het seizoen. Ik heb hem terug", doelde hij op zijn eerste wereldtitel in 2019 in Inzell.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
4 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
8 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
9 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
9 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
11 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
13 uur geleden