Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krol na mislopen goud: dan moet het op 1000 meter maar gebeuren

Krol na mislopen goud: dan moet het op 1000 meter maar gebeuren

BEIJING (ANP) - Schaatser Thomas Krol stond dinsdag maar kort stil bij het mislopen van de gouden medaille op de olympische 1500 meter. De rijder van Jumbo-Visma moest zijn meerdere erkennen in landgenoot Kjeld Nuis (1.43,21 om 1.43,55) en richtte zich in de catacomben van de National Speed Skating Oval in Beijing al snel op de 1000 meter, die 18 februari op het programma staat.

"De grootste winst vandaag is niet het zilver, maar wel mijn snelheid. Dan bedoel ik de eerste 1000 meter van deze 1500 meter. Dat geeft me alle vertrouwen voor over tien dagen", aldus Krol. "Die wedstrijd wordt vandaag niet gehouden, maar het geeft me wel een 'boost' in mijn zelfvertrouwen. Ik weet dat ik daar goede papieren ga hebben, ik rijd het hele seizoen al goede 1000 meters. Vandaag is een bevestiging dat ik met de besten mee kan gaan strijden."

Wat Krol nog meer hoop geeft, is dat Nuis op de kilometer ontbreekt. Hij wist zich eind december tijdens het olympisch kwalificatietoernooi op die afstand niet te kwalificeren. "Dit was zijn enige kans en die heeft hij goed benut. Dat hij er op de 1000 meter niet bij is, is spijtig voor hem. Maar ik kom op de Spelen om goud te winnen", aldus Krol, die ook wel veel waarde hecht aan zijn zilveren medaille. "Het is altijd een droom van me geweest om een olympische medaille te winnen. Niet veel mensen kunnen zeggen dat ze er eentje hebben."

Drie minuten

Krol kwam één rit eerder in actie dan Nuis, die vier jaar geleden ook al de olympische titel op de schaatsmijl veroverde. "Voor drie minuten dacht ik dat het genoeg was, heel eerlijk", zei Krol. "Het is natuurlijk ook dat je dat hoopt. Ik reed mijn beste 1500 meter van het seizoen, op het juiste moment. Met een tijd waarvan ik zeker dacht dat het genoeg zou kunnen zijn om te winnen. Maar je weet dat de rit daarna belangrijk wordt, Kjeld is een geduchte tegenstander. Ook hij had vandaag zijn superdag, helaas voor mij. Dan was iemand beter vandaag, daar moet ik dan respect voor hebben en tevreden zijn met zilver."

De 29-jarige Deventenaar vond het jammer dat zijn ouders niet bij zijn olympische debuut konden zijn. "Het was mijn droom om hier te schaatsen, maar ook hun droom om mij hier te kunnen zien schaatsen. Het is wat het is. Ik ben heel dankbaar en blij dat de Spelen überhaupt doorgaan en dat ik hier sta, want dat is met de stevige concurrentie in Nederland niet vanzelfsprekend."

Meer uit Sport

Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

9 uur geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

10 uur geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

11 uur geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

13 uur geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

19 uur geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

1 dag geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

1 dag geleden