Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krol na mislopen goud: dan moet het op 1000 meter maar gebeuren

Krol na mislopen goud: dan moet het op 1000 meter maar gebeuren

BEIJING (ANP) - Schaatser Thomas Krol stond dinsdag maar kort stil bij het mislopen van de gouden medaille op de olympische 1500 meter. De rijder van Jumbo-Visma moest zijn meerdere erkennen in landgenoot Kjeld Nuis (1.43,21 om 1.43,55) en richtte zich in de catacomben van de National Speed Skating Oval in Beijing al snel op de 1000 meter, die 18 februari op het programma staat.

"De grootste winst vandaag is niet het zilver, maar wel mijn snelheid. Dan bedoel ik de eerste 1000 meter van deze 1500 meter. Dat geeft me alle vertrouwen voor over tien dagen", aldus Krol. "Die wedstrijd wordt vandaag niet gehouden, maar het geeft me wel een 'boost' in mijn zelfvertrouwen. Ik weet dat ik daar goede papieren ga hebben, ik rijd het hele seizoen al goede 1000 meters. Vandaag is een bevestiging dat ik met de besten mee kan gaan strijden."

Wat Krol nog meer hoop geeft, is dat Nuis op de kilometer ontbreekt. Hij wist zich eind december tijdens het olympisch kwalificatietoernooi op die afstand niet te kwalificeren. "Dit was zijn enige kans en die heeft hij goed benut. Dat hij er op de 1000 meter niet bij is, is spijtig voor hem. Maar ik kom op de Spelen om goud te winnen", aldus Krol, die ook wel veel waarde hecht aan zijn zilveren medaille. "Het is altijd een droom van me geweest om een olympische medaille te winnen. Niet veel mensen kunnen zeggen dat ze er eentje hebben."

Drie minuten

Krol kwam één rit eerder in actie dan Nuis, die vier jaar geleden ook al de olympische titel op de schaatsmijl veroverde. "Voor drie minuten dacht ik dat het genoeg was, heel eerlijk", zei Krol. "Het is natuurlijk ook dat je dat hoopt. Ik reed mijn beste 1500 meter van het seizoen, op het juiste moment. Met een tijd waarvan ik zeker dacht dat het genoeg zou kunnen zijn om te winnen. Maar je weet dat de rit daarna belangrijk wordt, Kjeld is een geduchte tegenstander. Ook hij had vandaag zijn superdag, helaas voor mij. Dan was iemand beter vandaag, daar moet ik dan respect voor hebben en tevreden zijn met zilver."

De 29-jarige Deventenaar vond het jammer dat zijn ouders niet bij zijn olympische debuut konden zijn. "Het was mijn droom om hier te schaatsen, maar ook hun droom om mij hier te kunnen zien schaatsen. Het is wat het is. Ik ben heel dankbaar en blij dat de Spelen überhaupt doorgaan en dat ik hier sta, want dat is met de stevige concurrentie in Nederland niet vanzelfsprekend."

Meer uit Sport

VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

1 uur geleden
NOC*NSF wil mislukte ploegenachtervolging 'goed evalueren'

MILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.

1 uur geleden
Cats hoopt na succesvolle Spelen op 'steun in de rug'

MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.

3 uur geleden
Chef de mission Verheijen: dit waren onze beste Spelen ooit

MILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.

3 uur geleden
Koster wil hordelopen met bobsleeën blijven combineren 

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

3 uur geleden
Atleet Phijffers verbetert Nederlands record 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.

4 uur geleden
Nederland eindigt Spelen met hoogste eindklassering ooit

MILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.

4 uur geleden