Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krol na mislopen goud: dan moet het op 1000 meter maar gebeuren

Krol na mislopen goud: dan moet het op 1000 meter maar gebeuren

BEIJING (ANP) - Schaatser Thomas Krol stond dinsdag maar kort stil bij het mislopen van de gouden medaille op de olympische 1500 meter. De rijder van Jumbo-Visma moest zijn meerdere erkennen in landgenoot Kjeld Nuis (1.43,21 om 1.43,55) en richtte zich in de catacomben van de National Speed Skating Oval in Beijing al snel op de 1000 meter, die 18 februari op het programma staat.

"De grootste winst vandaag is niet het zilver, maar wel mijn snelheid. Dan bedoel ik de eerste 1000 meter van deze 1500 meter. Dat geeft me alle vertrouwen voor over tien dagen", aldus Krol. "Die wedstrijd wordt vandaag niet gehouden, maar het geeft me wel een 'boost' in mijn zelfvertrouwen. Ik weet dat ik daar goede papieren ga hebben, ik rijd het hele seizoen al goede 1000 meters. Vandaag is een bevestiging dat ik met de besten mee kan gaan strijden."

Wat Krol nog meer hoop geeft, is dat Nuis op de kilometer ontbreekt. Hij wist zich eind december tijdens het olympisch kwalificatietoernooi op die afstand niet te kwalificeren. "Dit was zijn enige kans en die heeft hij goed benut. Dat hij er op de 1000 meter niet bij is, is spijtig voor hem. Maar ik kom op de Spelen om goud te winnen", aldus Krol, die ook wel veel waarde hecht aan zijn zilveren medaille. "Het is altijd een droom van me geweest om een olympische medaille te winnen. Niet veel mensen kunnen zeggen dat ze er eentje hebben."

Drie minuten

Krol kwam één rit eerder in actie dan Nuis, die vier jaar geleden ook al de olympische titel op de schaatsmijl veroverde. "Voor drie minuten dacht ik dat het genoeg was, heel eerlijk", zei Krol. "Het is natuurlijk ook dat je dat hoopt. Ik reed mijn beste 1500 meter van het seizoen, op het juiste moment. Met een tijd waarvan ik zeker dacht dat het genoeg zou kunnen zijn om te winnen. Maar je weet dat de rit daarna belangrijk wordt, Kjeld is een geduchte tegenstander. Ook hij had vandaag zijn superdag, helaas voor mij. Dan was iemand beter vandaag, daar moet ik dan respect voor hebben en tevreden zijn met zilver."

De 29-jarige Deventenaar vond het jammer dat zijn ouders niet bij zijn olympische debuut konden zijn. "Het was mijn droom om hier te schaatsen, maar ook hun droom om mij hier te kunnen zien schaatsen. Het is wat het is. Ik ben heel dankbaar en blij dat de Spelen überhaupt doorgaan en dat ik hier sta, want dat is met de stevige concurrentie in Nederland niet vanzelfsprekend."

Meer uit Sport

Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

35 minuten geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

6 uur geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

7 uur geleden
Nederlandse politie waarschuwt voor valse Formule 1-tickets

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.

7 uur geleden
Norris kijkt 'vol enthousiasme' uit naar laatste GP in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.

8 uur geleden
Ceremonie overhandiging olympische vlam korter door slecht weer

ATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.

9 uur geleden
Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

22 uur geleden