Krol mist wereldbeker op 1000 meter, Prins wint verrassend
HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol heeft bij de kwalificatiewedstrijden in Thialf naast een startbewijs voor de wereldbekerwedstrijden op de 1000 meter gegrepen. De olympisch kampioen van Jumbo-Visma eindigde in 1.09,00 als elfde. Tim Prins van Reggeborgh was verrassend de beste op de 1000 meter in Thialf in 1.07,96.
Achter Prins werd Tijmen Snel tweede in 1.08,09 en Kjeld Nuis derde in 1.08,11. Ook Jenning de Boo en Janno Botman plaatsen zich in principe voor de wereldbekers als nummer 4 en 5.
Kai Verbij kwam ten val in zijn rit tegen Kayo Vos en greep nadat hij hard in de boarding was geëindigd meteen naar zijn linkerschouder. Hij had bij zijn val de arm uit de kom en die is teruggezet, meldde zijn ploeg.
Startbewijs
Ook Hein Otterspeer (zesde), Merijn Scheperkamp (tiende) en Joep Wennemars (achtste) grepen naast een startbewijs voor de wereldbeker.
Krol baalde "intens" van zijn eigen race, maar wilde de val van Verbij niet als excuus gebruiken. "Ik denk dat het momentum daardoor wel uit de wedstrijd was. De wedstrijd lag stil en iedereen stond op het ijs. Ik was ervan geschrokken. Hij is ook mijn beste maat en het is rot voor hem, maar dat is geen excuus voor hoe ik zelf reed."
Op zijn eigen rit had de olympisch kampioen van alles aan te merken. "Ik zat te hoog, technisch was het niet goed. Zo relatief goed als het gisteren ging, zo slecht was het vandaag, maar dat is een beetje de trend van de afgelopen weken", zei Krol. "Op de 1500 meter heb ik op dit moment iets meer rust in mijn slag. Ik ga het gewoon goed doen op de wereldbekerwedstrijden en dan weet ik zeker dat de 1000 meter ook weer komt."
Meer uit Sport
DELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.
46 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.
52 minuten geledenCORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
16 uur geleden