Krol grijpt de macht bij EK sprint met winst op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol heeft bij de EK sprint in Thialf de koppositie in het klassement gepakt. Dat deed de 28-jarige schaatser van Jumbo-Visma met een indrukwekkende race op de eerste 1000 meter. De Nederlandse kampioen op deze afstand zegevierde in een tijd van 1.07,49. Daarmee zette hij de concurrentie op flinke achterstand.
Krol, vierde op de 500 meter in een persoonlijk record van 34,90, verdedigt zondag op de tweede 500 meter een voorsprong van 0,34 seconde op ploeggenoot Hein Otterspeer. De Nederlands sprintkampioen reed op de 1000 meter de derde tijd (1.08,27).
De onttroonde Kai Verbij reed op de 1000 meter de tweede tijd (1.08,17). Zijn rol bij de EK was echter zaterdag op de 500 meter al na amper 100 meter uitgespeeld. De sprinter van Jumbo-Visma ging op het rechte stuk onderuit waarmee zijn klassement was verkeken. Hij won de eerste twee edities van de EK sprint, in 2017 en 2019.
Middellange afstand
Krol, van oudsher een specialist op de middellange afstand, was zaterdag zowel met zijn 500 meter als zijn 1000 meter heel gelukkig. "Ik laat het nu op beide afstanden zien", sprak hij bij de NOS voldaan. "Dat doet me heel goed. Mijn persoonlijke record op de 500 meter was misschien het meest verrassend, maar ik ben zelf het meest tevreden over de 1000 meter."
Eind december bij de WK-kwalificatie in Thialf finishte Krol in 1.07,36. De omstandigheden in de Friese schaatstempel waren destijds vrijwel ideaal. Op de eerste EK-dag was de luchtdruk een stuk minder laag, maar slaagde Krol er niettemin in om opnieuw en als enige onder de 1.08 te duiken. "Ook deze race kan ik goed gebruiken op weg naar de WK afstanden komende maand."
Door de uitglijder van Verbij en zijn sterke optreden op zaterdag is Krol van outsider plotseling veranderd in een belangrijke titelkandidaat. Daar is hij zelf ook best een tikje verbaasd over. "Het is nu aan mij om mijn voorsprong in het klassement vast te houden. Ik zal sowieso de schade op de 500 meter beperkt moeten houden. En daarna kan ik op de 1000 meter nog een eind komen. Of ik Europees kampioen moet worden? Ik moet helemaal niks. Als ik zo ga denken, wordt het zondag waarschijnlijk helemaal niks. Maar het zou wel heel gaaf zijn."
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
9 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
16 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 dagen geleden