Krol grijpt de macht bij EK sprint met winst op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol heeft bij de EK sprint in Thialf de koppositie in het klassement gepakt. Dat deed de 28-jarige schaatser van Jumbo-Visma met een indrukwekkende race op de eerste 1000 meter. De Nederlandse kampioen op deze afstand zegevierde in een tijd van 1.07,49. Daarmee zette hij de concurrentie op flinke achterstand.
Krol, vierde op de 500 meter in een persoonlijk record van 34,90, verdedigt zondag op de tweede 500 meter een voorsprong van 0,34 seconde op ploeggenoot Hein Otterspeer. De Nederlands sprintkampioen reed op de 1000 meter de derde tijd (1.08,27).
De onttroonde Kai Verbij reed op de 1000 meter de tweede tijd (1.08,17). Zijn rol bij de EK was echter zaterdag op de 500 meter al na amper 100 meter uitgespeeld. De sprinter van Jumbo-Visma ging op het rechte stuk onderuit waarmee zijn klassement was verkeken. Hij won de eerste twee edities van de EK sprint, in 2017 en 2019.
Middellange afstand
Krol, van oudsher een specialist op de middellange afstand, was zaterdag zowel met zijn 500 meter als zijn 1000 meter heel gelukkig. "Ik laat het nu op beide afstanden zien", sprak hij bij de NOS voldaan. "Dat doet me heel goed. Mijn persoonlijke record op de 500 meter was misschien het meest verrassend, maar ik ben zelf het meest tevreden over de 1000 meter."
Eind december bij de WK-kwalificatie in Thialf finishte Krol in 1.07,36. De omstandigheden in de Friese schaatstempel waren destijds vrijwel ideaal. Op de eerste EK-dag was de luchtdruk een stuk minder laag, maar slaagde Krol er niettemin in om opnieuw en als enige onder de 1.08 te duiken. "Ook deze race kan ik goed gebruiken op weg naar de WK afstanden komende maand."
Door de uitglijder van Verbij en zijn sterke optreden op zaterdag is Krol van outsider plotseling veranderd in een belangrijke titelkandidaat. Daar is hij zelf ook best een tikje verbaasd over. "Het is nu aan mij om mijn voorsprong in het klassement vast te houden. Ik zal sowieso de schade op de 500 meter beperkt moeten houden. En daarna kan ik op de 1000 meter nog een eind komen. Of ik Europees kampioen moet worden? Ik moet helemaal niks. Als ik zo ga denken, wordt het zondag waarschijnlijk helemaal niks. Maar het zou wel heel gaaf zijn."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
5 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
6 uur geleden