Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krol grijpt de macht bij EK sprint met winst op 1000 meter

Krol grijpt de macht bij EK sprint met winst op 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol heeft bij de EK sprint in Thialf de koppositie in het klassement gepakt. Dat deed de 28-jarige schaatser van Jumbo-Visma met een indrukwekkende race op de eerste 1000 meter. De Nederlandse kampioen op deze afstand zegevierde in een tijd van 1.07,49. Daarmee zette hij de concurrentie op flinke achterstand.

Krol, vierde op de 500 meter in een persoonlijk record van 34,90, verdedigt zondag op de tweede 500 meter een voorsprong van 0,34 seconde op ploeggenoot Hein Otterspeer. De Nederlands sprintkampioen reed op de 1000 meter de derde tijd (1.08,27).

De onttroonde Kai Verbij reed op de 1000 meter de tweede tijd (1.08,17). Zijn rol bij de EK was echter zaterdag op de 500 meter al na amper 100 meter uitgespeeld. De sprinter van Jumbo-Visma ging op het rechte stuk onderuit waarmee zijn klassement was verkeken. Hij won de eerste twee edities van de EK sprint, in 2017 en 2019.

Middellange afstand

Krol, van oudsher een specialist op de middellange afstand, was zaterdag zowel met zijn 500 meter als zijn 1000 meter heel gelukkig. "Ik laat het nu op beide afstanden zien", sprak hij bij de NOS voldaan. "Dat doet me heel goed. Mijn persoonlijke record op de 500 meter was misschien het meest verrassend, maar ik ben zelf het meest tevreden over de 1000 meter."

Eind december bij de WK-kwalificatie in Thialf finishte Krol in 1.07,36. De omstandigheden in de Friese schaatstempel waren destijds vrijwel ideaal. Op de eerste EK-dag was de luchtdruk een stuk minder laag, maar slaagde Krol er niettemin in om opnieuw en als enige onder de 1.08 te duiken. "Ook deze race kan ik goed gebruiken op weg naar de WK afstanden komende maand."

Door de uitglijder van Verbij en zijn sterke optreden op zaterdag is Krol van outsider plotseling veranderd in een belangrijke titelkandidaat. Daar is hij zelf ook best een tikje verbaasd over. "Het is nu aan mij om mijn voorsprong in het klassement vast te houden. Ik zal sowieso de schade op de 500 meter beperkt moeten houden. En daarna kan ik op de 1000 meter nog een eind komen. Of ik Europees kampioen moet worden? Ik moet helemaal niks. Als ik zo ga denken, wordt het zondag waarschijnlijk helemaal niks. Maar het zou wel heel gaaf zijn."

Meer uit Sport

Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

3 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

4 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

5 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

5 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

10 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

11 uur geleden