Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroatische voetballers naar finaleronde Nations League

Kroatische voetballers naar finaleronde Nations League

KOPENHAGEN (ANP) - De Kroatische voetballers hebben de finaleronde bereikt van de Nations League. De verliezend finalist van het WK 2018 won in Wenen de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk met 3-1 en stelde daarmee de eerste plaats in groep 1 van de A-divisie veilig. Kroatië komt volgend jaar zomer naar Nederland voor de Final Four, waarvoor ook Oranje zich als winnaar van groep 4 heeft gekwalificeerd. Maandag wordt duidelijk welke landen uit groep 2 en 3 zich plaatsen.

De Kroaten eindigden op 13 punten, 1 punt meer dan Denemarken dat in Kopenhagen met 2-0 won van wereldkampioen Frankrijk. Oud-Ajacied Kasper Dolberg opende in de 34e minuut de score, 5 minuten later schoot Andreas Skov Olsen de tweede treffer binnen. Frankrijk eindigde met 5 punten op de derde plaats in de poule, Oostenrijk degradeerde met 4 punten naar de B-divisie.

Aanvoerder Luka Modric zette Kroatië in het Ernst Happel-stadion al na 5 minuten op voorsprong, maar Christoph Baumgartner kopte al snel de gelijkmaker in. De Kroaten sloegen tussen de 69e en 72e minuut toe via rake kopballen van Marko Livaja en Dejan Lovren. Bij Oostenrijk speelde Marko Arnautovic zijn 104e interland. De oud-speler van FC Twente werd daarmee alleen recordinternational van zijn land. Arnautovic (33) deelde het record met Andreas Herzog.

Meer uit Voetbal

Feyenoord lijdt kansloze nederlaag tegen Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.

8 uur geleden
Geplaagd Manchester United knokt zich na rust langs AS Roma

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.

8 uur geleden
PSG laat Villarreal kansloos en beslist duel in eerste kwartier

VILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.

8 uur geleden
Jubileum Frenkie de Jong: 300e wedstrijd in shirt FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.

9 uur geleden
Feyenoord - Internazionale even onderbroken na vuurwerk op veld

ROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.

9 uur geleden
Moment van stilte voor overleden De Miguel in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.

10 uur geleden
Feyenoord begint met Kraaijeveld aan thuisduel met Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.

11 uur geleden