Kroatische voetballers naar finaleronde Nations League
KOPENHAGEN (ANP) - De Kroatische voetballers hebben de finaleronde bereikt van de Nations League. De verliezend finalist van het WK 2018 won in Wenen de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk met 3-1 en stelde daarmee de eerste plaats in groep 1 van de A-divisie veilig. Kroatië komt volgend jaar zomer naar Nederland voor de Final Four, waarvoor ook Oranje zich als winnaar van groep 4 heeft gekwalificeerd. Maandag wordt duidelijk welke landen uit groep 2 en 3 zich plaatsen.
De Kroaten eindigden op 13 punten, 1 punt meer dan Denemarken dat in Kopenhagen met 2-0 won van wereldkampioen Frankrijk. Oud-Ajacied Kasper Dolberg opende in de 34e minuut de score, 5 minuten later schoot Andreas Skov Olsen de tweede treffer binnen. Frankrijk eindigde met 5 punten op de derde plaats in de poule, Oostenrijk degradeerde met 4 punten naar de B-divisie.
Aanvoerder Luka Modric zette Kroatië in het Ernst Happel-stadion al na 5 minuten op voorsprong, maar Christoph Baumgartner kopte al snel de gelijkmaker in. De Kroaten sloegen tussen de 69e en 72e minuut toe via rake kopballen van Marko Livaja en Dejan Lovren. Bij Oostenrijk speelde Marko Arnautovic zijn 104e interland. De oud-speler van FC Twente werd daarmee alleen recordinternational van zijn land. Arnautovic (33) deelde het record met Andreas Herzog.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
49 minuten geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
50 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
20 uur geleden