Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroatische voetballers naar finaleronde Nations League

Kroatische voetballers naar finaleronde Nations League

KOPENHAGEN (ANP) - De Kroatische voetballers hebben de finaleronde bereikt van de Nations League. De verliezend finalist van het WK 2018 won in Wenen de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk met 3-1 en stelde daarmee de eerste plaats in groep 1 van de A-divisie veilig. Kroatië komt volgend jaar zomer naar Nederland voor de Final Four, waarvoor ook Oranje zich als winnaar van groep 4 heeft gekwalificeerd. Maandag wordt duidelijk welke landen uit groep 2 en 3 zich plaatsen.

De Kroaten eindigden op 13 punten, 1 punt meer dan Denemarken dat in Kopenhagen met 2-0 won van wereldkampioen Frankrijk. Oud-Ajacied Kasper Dolberg opende in de 34e minuut de score, 5 minuten later schoot Andreas Skov Olsen de tweede treffer binnen. Frankrijk eindigde met 5 punten op de derde plaats in de poule, Oostenrijk degradeerde met 4 punten naar de B-divisie.

Aanvoerder Luka Modric zette Kroatië in het Ernst Happel-stadion al na 5 minuten op voorsprong, maar Christoph Baumgartner kopte al snel de gelijkmaker in. De Kroaten sloegen tussen de 69e en 72e minuut toe via rake kopballen van Marko Livaja en Dejan Lovren. Bij Oostenrijk speelde Marko Arnautovic zijn 104e interland. De oud-speler van FC Twente werd daarmee alleen recordinternational van zijn land. Arnautovic (33) deelde het record met Andreas Herzog.

Meer uit Voetbal

Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

16 minuten geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

17 minuten geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

40 minuten geleden
Feyenoord klopt Sturm Graz en houdt kleine kans op tussenronde

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.

42 minuten geleden
FIFA-baas: Trump reikt wereldbeker uit na finale WK voetbal

DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.

6 uur geleden
FC Barcelona maand zonder geblesseerde Pedri

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.

7 uur geleden
Real Madrid weer voetbalclub met meeste inkomsten

LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.

11 uur geleden