Kroatische voetballers feestelijk onthaald in Zagreb na WK-brons
ZAGREB (ANP) - De Kroatische voetballers zijn zondag door tienduizenden landgenoten onthaald in Zagreb. De ploeg van bondscoach Zlatko Dalic verzekerde zich een dag eerder in Qatar van het brons op het WK, door Marokko in de wedstrijd om derde plaats met 2-1 te verslaan. Het vliegtuig met daarin de spelers werd kort voor de landing begeleid door de Kroatische luchtmacht. Toen het toestel aan de grond stond, zorgde de brandweer met waterstralen voor een eresaluut.
Dalic en aanvoerder Luka Modric stapten als eerste het vliegtuig uit, met de Kroatische vlag in hun handen. De spelers droegen allemaal de bronzen medaille om hun nek.
Kroatië, een land met nog geen 4 miljoen inwoners, bereikte vier jaar geleden de finale op het WK in Rusland. Frankrijk was daarin met 4-2 te sterk. De Kroaten moesten het nu in de halve finales afleggen tegen Argentinië (0-3).
De ploeg van Dalic doet komende zomer in Nederland mee aan de finaleronde van de Nations League, met naast Oranje ook Spanje en Italië als deelnemers. De 37-jarige aanvoerder Modric doet dan in ieder geval nog mee. "Ik ga als international zeker door tot en met de finale van de Nations League", zei de spelmaker van Real Madrid.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
50 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
59 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
3 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
12 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
12 uur geleden