Kroatische voetballers feestelijk onthaald in Zagreb na WK-brons
ZAGREB (ANP) - De Kroatische voetballers zijn zondag door tienduizenden landgenoten onthaald in Zagreb. De ploeg van bondscoach Zlatko Dalic verzekerde zich een dag eerder in Qatar van het brons op het WK, door Marokko in de wedstrijd om derde plaats met 2-1 te verslaan. Het vliegtuig met daarin de spelers werd kort voor de landing begeleid door de Kroatische luchtmacht. Toen het toestel aan de grond stond, zorgde de brandweer met waterstralen voor een eresaluut.
Dalic en aanvoerder Luka Modric stapten als eerste het vliegtuig uit, met de Kroatische vlag in hun handen. De spelers droegen allemaal de bronzen medaille om hun nek.
Kroatië, een land met nog geen 4 miljoen inwoners, bereikte vier jaar geleden de finale op het WK in Rusland. Frankrijk was daarin met 4-2 te sterk. De Kroaten moesten het nu in de halve finales afleggen tegen Argentinië (0-3).
De ploeg van Dalic doet komende zomer in Nederland mee aan de finaleronde van de Nations League, met naast Oranje ook Spanje en Italië als deelnemers. De 37-jarige aanvoerder Modric doet dan in ieder geval nog mee. "Ik ga als international zeker door tot en met de finale van de Nations League", zei de spelmaker van Real Madrid.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje doet zonder Dean Huijsen mee aan het komende wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De naam van de 21-jarige verdediger van Real Madrid ontbreekt op de maandag vrijgegeven lijst van 26 namen van bondscoach Luis de la Fuente, die geen enkele speler van Real opriep.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Joshua Kitolano van Sparta Rotterdam keert terug naar Noorwegen. De in Congo geboren Noor tekent een contract per 1 juli bij FK Bodø/Glimt, dat dit jaar indruk maakte in de Champions League.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.
6 uur geleden