Kroatische vicepremier treedt af na rel over schieten vanuit auto
ZAGREB (ANP/AFP) - De Kroatische vicepremier en minister van Landbouw, Josip Dabro, is afgetreden naar aanleiding van de publicatie van beelden waarop hij vanuit een auto in het wilde weg schiet. De beelden verschenen afgelopen week in de media en tonen Dabro zingend in een passagiersstoel van een auto die door een donker en kennelijk dunbevolkt gebied rijdt. Dabro schiet met een vuurwapen in de duisternis.
Dabro stelt dat "deze omstandigheden een last zijn voor de regering en voor mijn partij". Dit incident "mag de regering en het ministerie (van Landbouw) niet afleiden van hun prioriteiten en de noodzakelijke hervormingen". Daarom treedt hij af. Dabro heeft eerder gezegd dat de beelden jaren oud zijn en dat hij niet met echte kogels schoot en er niemand gevaar liep.
De conservatieve premier Andrej Plenković worstelde in november ook al met een schandaal. De toenmalige minister van Gezondheid, Vili Bros, werd ontslagen naar aanleiding van een onderzoek dat tegen hem wordt gedaan in verband met verdenkingen van corruptie.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
9 uur geleden