Kroatische vicepremier treedt af na rel over schieten vanuit auto
ZAGREB (ANP/AFP) - De Kroatische vicepremier en minister van Landbouw, Josip Dabro, is afgetreden naar aanleiding van de publicatie van beelden waarop hij vanuit een auto in het wilde weg schiet. De beelden verschenen afgelopen week in de media en tonen Dabro zingend in een passagiersstoel van een auto die door een donker en kennelijk dunbevolkt gebied rijdt. Dabro schiet met een vuurwapen in de duisternis.
Dabro stelt dat "deze omstandigheden een last zijn voor de regering en voor mijn partij". Dit incident "mag de regering en het ministerie (van Landbouw) niet afleiden van hun prioriteiten en de noodzakelijke hervormingen". Daarom treedt hij af. Dabro heeft eerder gezegd dat de beelden jaren oud zijn en dat hij niet met echte kogels schoot en er niemand gevaar liep.
De conservatieve premier Andrej Plenković worstelde in november ook al met een schandaal. De toenmalige minister van Gezondheid, Vili Bros, werd ontslagen naar aanleiding van een onderzoek dat tegen hem wordt gedaan in verband met verdenkingen van corruptie.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.
48 minuten geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
3 uur geleden