Kroatische vicepremier treedt af na rel over schieten vanuit auto
ZAGREB (ANP/AFP) - De Kroatische vicepremier en minister van Landbouw, Josip Dabro, is afgetreden naar aanleiding van de publicatie van beelden waarop hij vanuit een auto in het wilde weg schiet. De beelden verschenen afgelopen week in de media en tonen Dabro zingend in een passagiersstoel van een auto die door een donker en kennelijk dunbevolkt gebied rijdt. Dabro schiet met een vuurwapen in de duisternis.
Dabro stelt dat "deze omstandigheden een last zijn voor de regering en voor mijn partij". Dit incident "mag de regering en het ministerie (van Landbouw) niet afleiden van hun prioriteiten en de noodzakelijke hervormingen". Daarom treedt hij af. Dabro heeft eerder gezegd dat de beelden jaren oud zijn en dat hij niet met echte kogels schoot en er niemand gevaar liep.
De conservatieve premier Andrej Plenković worstelde in november ook al met een schandaal. De toenmalige minister van Gezondheid, Vili Bros, werd ontslagen naar aanleiding van een onderzoek dat tegen hem wordt gedaan in verband met verdenkingen van corruptie.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
12 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
14 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
15 uur geleden