Kroatische verdediger Gvardiol tekent voor vijf jaar bij City
MANCHESTER (ANP) - De Kroatische verdediger Josko Gvardiol heeft voor vijf jaar getekend bij Manchester City. De 21-jarige Gvardiol komt over van RB Leipzig uit Duitsland.
"Iedereen die Manchester City afgelopen seizoen heeft zien spelen weet dat ze het beste team ter wereld hebben", aldus Gvardiol. "Dat ze drie prijzen pakten zegt alles over de kwaliteiten waarover de ploeg beschikt."
Manchester City-trainer Pep Guardiola maakte er vrijdag al geen geheim van dat de komst van Gvardiol een kwestie van tijd was. De verdediger onderging vrijdag de medische keuring. "Iedereen weet dat hij hier is en hopelijk kunnen we de deal in de komende uren of dagen afronden", zei Guardiola.
90 miljoen euro
Manchester City zou 90 miljoen euro betalen voor de Kroaat, die al 21 interlands heeft gespeeld.
RB Leipzig nam Gvardiol in 2020 over van Dinamo Zagreb.
Meer uit Voetbal
PASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
14 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
18 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
21 uur geleden