Kroatische oud-voetballer Boban stapt op bij UEFA
NYON (ANP) - De Kroatische oud-voetballer Zvonimir Boban stopt als 'hoofd voetbal' bij de UEFA. Beide partijen gaan "in onderling overleg" uit elkaar, meldt de Europese voetbalbond.
De 55-jarige Boban ligt niet op één lijn met UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin, meldden meerdere buitenlandse media recent. De Sloveen kwam in 2016 aan de macht in de nasleep van het corruptieschandaal waardoor Michel Platini moest aftreden als UEFA-baas. Ceferin werd vervolgens een eerste keer herkozen in 2019. Door een reglementswijziging, die Ceferin op 8 februari op een congres in Parijs wil laten goedkeuren, hoopt hij die eerste drie jaar niet mee te laten tellen.
Ceferin rekent erop dat de vastgelegde twaalf jaar (drie mandaten van vier jaar) pas ingaan vanaf 2019. Zo wil Ceferin zich in 2027 opnieuw kandidaat kunnen stellen voor vier jaar en doorgaan tot 2031.
"Ondanks mijn erg grote bezorgdheid en totale afkeur, vindt de UEFA-voorzitter niet dat er juridisch problemen bestaan met betrekking tot de voorgestelde verandering. Zeker geen morele of ethische", schrijft Boban in een brief waaruit verscheidene media citeren. "Hij blijft erbij zijn plannen door te drukken met als enige doel zijn eigen ambities te kunnen waarmaken."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent beschuldigingen aan het adres van voorzitter Gianni Infantino over de betaling van een vermeende minnares van de Zwitser in zijn tijd als secretaris-generaal bij de Europese voetbalbond UEFA. De Britse krant The Telegraph meldde vrijdag dat de vrouw een vertrekvergoeding had gekregen bij de UEFA na een affaire met Infantino. De Europese bond bevestigde de betaling.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Excelsior heeft de openingswedstrijd van de Eredivisie gewonnen en daarmee de eerste drie punten van het seizoen gepakt. Op bezoek bij het gepromoveerde SC Cambuur in Leeuwarden wonnen de Rotterdammers met 4-0.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het Eredivisieseizoen is vrijdagavond begonnen in het uitverkochte Kooi Stadion van SC Cambuur in Leeuwarden. Het gepromoveerde Cambuur ontvangt Excelsior in het twee jaar geleden geopende stadion.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Het is nog onduidelijk of de kwalificatiewedstrijden van Oranje voor het WK voetbal voor vrouwen van 2027 in oktober doorgaan nu de UEFA een boycot heeft afgekondigd van FIFA-competities. Voor het elftal van bondscoach Arjan Veurink staat op 9 en 13 oktober een dubbele ontmoeting met Hongarije op het programma. Volgens de KNVB onderzoekt de UEFA de komende tijd of de duels door zullen gaan.
18 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De Engelse voetbalster Lucy Bronze (34) steunt een jaar voor het WK voetbal in Brazilië een boycot van Europese speelsters van FIFA-competities. Daarmee schaart de speelster van Chelsea zich achter het verzet van de UEFA tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Ik denk dat Europese speelsters zullen vasthouden aan hun overtuigingen. En aan wat het beste is voor onze sport. Als dat betekent dat we sommige competities moeten boycotten, dan moet dat gebeuren", aldus Bronze in aanloop van een oefenduel met Chelsea in Nieuw-Zeeland tegen Auckland.
19 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetbalbond (NFF) wil dat Gianni Infantino terugtreedt als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft voorzitter Lise Klaveness, al jaren een van de felste critici van de FIFA-baas, gezegd na een bijeenkomst van de verschillende partijen uit het Noorse voetbal.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz wil nog niet over Kodai Sano praten omdat de transfer volgens hem nog niet afgehandeld is. "Het is nog niet helemaal rond. Zolang hij niet mijn speler is, praat ik niet over hem", zei Peter Bosz in aanloop naar de eerste wedstrijd van PSV zaterdag thuis tegen Fortuna Sittard.
21 uur geleden