Kroatische bondscoach Dalic vindt ook derde plek hoofdprijs
DOHA (ANP) - De Kroatische bondscoach Zlatko Dalic wil dat zijn ploeg zaterdag vol voor de derde plaats gaat op het WK voetbal in Qatar. "Het is heel wat om een bronzen medaille te behalen op een WK", zei Dalic woensdag, een dag na de uitschakeling in de halve finales tegen Argentinië.
Zaterdag wacht de zogenoemde troostfinale, met Frankrijk of Marokko als tegenstander. "Voor ons is de wedstrijd van zaterdag een grote finale, geen kleine. Er staat een medaille op het spel", aldus Dalic, die in zijn selectie wat spelers met klachten heeft. "Josko Gvardiol heeft last van een voetblessure, Marcelo Brozovic voelt zich ziek. Maar zaterdag hebben we alle spelers nodig. We moeten het team weer fris maken, want deze wedstrijd is belangrijk voor ons. Derde of vierde worden in de wereld, dat maakt een verschil."
Kroatië werd vier jaar geleden tweede op het WK, na de nederlaag in de finale tegen Frankrijk. Op het WK van 1998 werd het Balkanland met minder dan 4 miljoen inwoners al een keer derde. In Parijs versloeg Kroatië Nederland in de strijd om het brons met 2-1. De Kroatische doelpunten kwamen van Robert Prosinecki en Davor Suker. Namens Oranje scoorde Boudewijn Zenden.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.
5 uur geledenBERN (ANP/DPA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van het Zwitserse nationale elftal, heeft een voorwaardelijke boete gekregen van 150.000 Zwitserse frank (ruim 160.000 euro) vanwege het gebruik van valse coronavaccinatiebewijzen. Er geldt een proeftijd van twee jaar.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Keepster Femke Liefting is ziek geworden in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Hongarije van vrijdag. Regina van Eijk vervangt haar in de selectie van de voetbalsters. Volgens bondscoach Arjan Veurink is nog niet bekend of Liefting op tijd hersteld zal zijn voor de thuiswedstrijd tegen de Hongaren van dinsdag in Tilburg. Lize Kop is bij afwezigheid van Daphne van Domselaar de eerste keepster van Oranje, met Daniëlle de Jong als eerste alternatief.
5 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - De kwetsuur van Brian Brobbey is volgens zijn trainer Régis Le Bris bij het Engelse Sunderland "niet ernstig". De Oranje-international liep de afgelopen interlandperiode in de wedstrijd tegen Duitsland (1-1) een hamstringblessure op, maar wordt op korte termijn weer fit verwacht.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Mitchel Bakker definitief aan de selectie toegevoegd. De 26-jarige verdediger heeft in Nijmegen zijn handtekening gezet onder een contract van een jaar met een optie voor nog een extra jaar, nadat hij vorige maand al op proef was meegegaan op trainingskamp.
7 uur geleden