Kroatische bondscoach Dalic vindt ook derde plek hoofdprijs
DOHA (ANP) - De Kroatische bondscoach Zlatko Dalic wil dat zijn ploeg zaterdag vol voor de derde plaats gaat op het WK voetbal in Qatar. "Het is heel wat om een bronzen medaille te behalen op een WK", zei Dalic woensdag, een dag na de uitschakeling in de halve finales tegen Argentinië.
Zaterdag wacht de zogenoemde troostfinale, met Frankrijk of Marokko als tegenstander. "Voor ons is de wedstrijd van zaterdag een grote finale, geen kleine. Er staat een medaille op het spel", aldus Dalic, die in zijn selectie wat spelers met klachten heeft. "Josko Gvardiol heeft last van een voetblessure, Marcelo Brozovic voelt zich ziek. Maar zaterdag hebben we alle spelers nodig. We moeten het team weer fris maken, want deze wedstrijd is belangrijk voor ons. Derde of vierde worden in de wereld, dat maakt een verschil."
Kroatië werd vier jaar geleden tweede op het WK, na de nederlaag in de finale tegen Frankrijk. Op het WK van 1998 werd het Balkanland met minder dan 4 miljoen inwoners al een keer derde. In Parijs versloeg Kroatië Nederland in de strijd om het brons met 2-1. De Kroatische doelpunten kwamen van Robert Prosinecki en Davor Suker. Namens Oranje scoorde Boudewijn Zenden.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
8 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
14 uur geleden