Kroatische bondscoach Dalic vindt ook derde plek hoofdprijs
DOHA (ANP) - De Kroatische bondscoach Zlatko Dalic wil dat zijn ploeg zaterdag vol voor de derde plaats gaat op het WK voetbal in Qatar. "Het is heel wat om een bronzen medaille te behalen op een WK", zei Dalic woensdag, een dag na de uitschakeling in de halve finales tegen Argentinië.
Zaterdag wacht de zogenoemde troostfinale, met Frankrijk of Marokko als tegenstander. "Voor ons is de wedstrijd van zaterdag een grote finale, geen kleine. Er staat een medaille op het spel", aldus Dalic, die in zijn selectie wat spelers met klachten heeft. "Josko Gvardiol heeft last van een voetblessure, Marcelo Brozovic voelt zich ziek. Maar zaterdag hebben we alle spelers nodig. We moeten het team weer fris maken, want deze wedstrijd is belangrijk voor ons. Derde of vierde worden in de wereld, dat maakt een verschil."
Kroatië werd vier jaar geleden tweede op het WK, na de nederlaag in de finale tegen Frankrijk. Op het WK van 1998 werd het Balkanland met minder dan 4 miljoen inwoners al een keer derde. In Parijs versloeg Kroatië Nederland in de strijd om het brons met 2-1. De Kroatische doelpunten kwamen van Robert Prosinecki en Davor Suker. Namens Oranje scoorde Boudewijn Zenden.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
4 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
7 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
8 uur geleden