Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroatisch Rimac wordt mede-eigenaar sportwagenmerk Bugatti

Kroatisch Rimac wordt mede-eigenaar sportwagenmerk Bugatti

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen doet een deel van het sportwagenmerk Bugatti van de hand. Het Duitse automerk verkoopt 55 procent van Bugatti aan het Kroatische Rimac, dat vooral bekend is vanwege zijn elektrische sportwagens. Volkswagens andere sportwagenmerk Porsche houdt een belang van 45 procent.

Geruchten over een verkoop van Bugatti aan Rimac doen al langer de ronde. Volkswagen bekeek de opties voor het merk van supersportwagens die bekend staan vanwege zijn 16-cylindermotoren. In de race om te vergroenen paste Bugatti steeds minder in de strategie van Volkswagen. Bovendien kon met een verkoop geld worden bespaard, want door de hoge ontwikkelkosten en luxe materialen werden Bugatti's ondanks hun soms 7-cijferige prijskaartjes met verlies verkocht.

Tegelijkertijd heeft Volkswagen ook nauwe banden met Rimac. Sportwagenmerk Porsche heeft een belang in het Kroatische bedrijf en verhoogde dat eerder dit jaar naar 24 procent. Ook de Zuid-Koreaanse autofabrikanten Hyundai en Kia hebben een deel van Rimac in handen, net als de Chinese accuproducent Camel Group.

Bugatti werd in 1909 in de Elzas opgericht door Ettore Bugatti, een Italiaanse immigrant. Het merk verdween in de jaren vijftig, maar werd in 1998 weer nieuw leven ingeblazen door Volkswagen. Het was het kleinste merk van het Duitse autoconcern met een jaarproductie van rond de tachtig auto's. Door de gedeeltelijke verkoop aan Rimac kan Bugatti mogelijk de overstap naar elektrisch aangedreven modellen maken.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

5 minuten geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

1 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

3 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

3 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

3 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

4 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

4 uur geleden