Kroatisch Rimac wordt mede-eigenaar sportwagenmerk Bugatti
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen doet een deel van het sportwagenmerk Bugatti van de hand. Het Duitse automerk verkoopt 55 procent van Bugatti aan het Kroatische Rimac, dat vooral bekend is vanwege zijn elektrische sportwagens. Volkswagens andere sportwagenmerk Porsche houdt een belang van 45 procent.
Geruchten over een verkoop van Bugatti aan Rimac doen al langer de ronde. Volkswagen bekeek de opties voor het merk van supersportwagens die bekend staan vanwege zijn 16-cylindermotoren. In de race om te vergroenen paste Bugatti steeds minder in de strategie van Volkswagen. Bovendien kon met een verkoop geld worden bespaard, want door de hoge ontwikkelkosten en luxe materialen werden Bugatti's ondanks hun soms 7-cijferige prijskaartjes met verlies verkocht.
Tegelijkertijd heeft Volkswagen ook nauwe banden met Rimac. Sportwagenmerk Porsche heeft een belang in het Kroatische bedrijf en verhoogde dat eerder dit jaar naar 24 procent. Ook de Zuid-Koreaanse autofabrikanten Hyundai en Kia hebben een deel van Rimac in handen, net als de Chinese accuproducent Camel Group.
Bugatti werd in 1909 in de Elzas opgericht door Ettore Bugatti, een Italiaanse immigrant. Het merk verdween in de jaren vijftig, maar werd in 1998 weer nieuw leven ingeblazen door Volkswagen. Het was het kleinste merk van het Duitse autoconcern met een jaarproductie van rond de tachtig auto's. Door de gedeeltelijke verkoop aan Rimac kan Bugatti mogelijk de overstap naar elektrisch aangedreven modellen maken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
4 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
7 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
20 uur geleden