Kroatisch duo Mektic/Pavic pakt dubbeltitel Wimbledon
LONDEN (ANP) - Het dubbelspeltoernooi op Wimbledon voor mannen is gewonnen door de Kroatische tennissers Nikola Mektic en Mate Pavic. Het als eerste geplaatste koppel was in de finale met 6-4 7-6 (5) 2-6 7-5 te sterk voor de Spanjaard Marcel Granollers en de Argentijn Horacio Zeballos.
Voor Mektic is het zijn eerste grandslamtitel in het dubbelspel, Pavic was al twee keer eerder de beste op een grand slam. Pavic won in 2018 met Oliver Marach uit Oostenrijk de Australian Open en in 2020 met de Braziliaan Bruno Soares de US Open. Op de US Open van vorig jaar was hij uitgerekend Mektic, die toen nog een koppel vormde met Wesley Koolhof, de baas.
Het duo Mektic/Pavic is dit jaar haast ongenaakbaar. De Kroaten pakten op Wimbledon al hun achtste titel van het seizoen. Ze zijn daardoor nu al zeker van deelname aan de ATP Finals.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
18 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
20 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
20 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
21 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
22 uur geleden