Kroatië wint weer niet, Schick scoort opnieuw voor Tsjechië
GLASGOW (ANP) - Kroatië heeft bij het EK voetbal ook de tweede wedstrijd in groep D niet kunnen winnen. De WK-finalist van 2018 moest in Glasgow tegen Tsjechië genoegen nemen met 1-1. Daardoor staat de ploeg van bondscoach Zlatko Dalic er met 1 punt slecht voor in de poule. Alleen met een zege in het afsluitende pouleduel met Schotland kan Kroatië mogelijk in het toernooi blijven. Tsjechië hoeft zich met 4 punten minder zorgen te maken.
Beide teams waren vanaf het begin goed aan elkaar gewaagd. Tsjechië speelde wat directer op de aanval, Kroatië zocht het met spelmaker Luka Modric wat meer in de combinaties. Veel kansen kreeg het publiek niet te zien.
In de 35e minuut ging verdediger Dejan Lovren in de fout. De voormalige speler van Liverpool raakte in een luchtduel aanvaller Patrik Schick met zijn elleboog vol in het gelaat. Mede door toedoen van de VAR besloot de Spaanse arbiter Carlos Del Cerro Grande een strafschop toe te kennen aan Tsjechië. Nadat hij enigszins was opgelapt, kwam Schick tot scoren: 0-1.
Voor de spits van Leverkusen was het alweer zijn derde EK-treffer. In het eerste duel met Schotland (0-2) was hij twee keer trefzeker.
Kort na de rust kwam Kroatië, dat in het eerste groepsduel verloor van Engeland (0-1), op gelijke hoogte. Ivan Perisic kreeg te veel ruimte om uit te halen en zijn diagonale schot bleek doelman Tomas Vaclik te machtig: 1-1. Beide ploegen gingen daarna op jacht naar de winst. De invallers Nikola Vlasic en Bruno Petkovic kregen nog een schietkans, maar kwamen niet tot scoren.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
5 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
6 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
17 uur geleden