Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroatië wint weer niet, Schick scoort opnieuw voor Tsjechië

Kroatië wint weer niet, Schick scoort opnieuw voor Tsjechië

GLASGOW (ANP) - Kroatië heeft bij het EK voetbal ook de tweede wedstrijd in groep D niet kunnen winnen. De WK-finalist van 2018 moest in Glasgow tegen Tsjechië genoegen nemen met 1-1. Daardoor staat de ploeg van bondscoach Zlatko Dalic er met 1 punt slecht voor in de poule. Alleen met een zege in het afsluitende pouleduel met Schotland kan Kroatië mogelijk in het toernooi blijven. Tsjechië hoeft zich met 4 punten minder zorgen te maken.

Beide teams waren vanaf het begin goed aan elkaar gewaagd. Tsjechië speelde wat directer op de aanval, Kroatië zocht het met spelmaker Luka Modric wat meer in de combinaties. Veel kansen kreeg het publiek niet te zien.

In de 35e minuut ging verdediger Dejan Lovren in de fout. De voormalige speler van Liverpool raakte in een luchtduel aanvaller Patrik Schick met zijn elleboog vol in het gelaat. Mede door toedoen van de VAR besloot de Spaanse arbiter Carlos Del Cerro Grande een strafschop toe te kennen aan Tsjechië. Nadat hij enigszins was opgelapt, kwam Schick tot scoren: 0-1.

Voor de spits van Leverkusen was het alweer zijn derde EK-treffer. In het eerste duel met Schotland (0-2) was hij twee keer trefzeker.

Kort na de rust kwam Kroatië, dat in het eerste groepsduel verloor van Engeland (0-1), op gelijke hoogte. Ivan Perisic kreeg te veel ruimte om uit te halen en zijn diagonale schot bleek doelman Tomas Vaclik te machtig: 1-1. Beide ploegen gingen daarna op jacht naar de winst. De invallers Nikola Vlasic en Bruno Petkovic kregen nog een schietkans, maar kwamen niet tot scoren.

Meer uit Voetbal

Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

3 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

10 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

10 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

11 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

12 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

19 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

21 uur geleden