Kroatië wint weer niet, Schick scoort opnieuw voor Tsjechië
GLASGOW (ANP) - Kroatië heeft bij het EK voetbal ook de tweede wedstrijd in groep D niet kunnen winnen. De WK-finalist van 2018 moest in Glasgow tegen Tsjechië genoegen nemen met 1-1. Daardoor staat de ploeg van bondscoach Zlatko Dalic er met 1 punt slecht voor in de poule. Alleen met een zege in het afsluitende pouleduel met Schotland kan Kroatië mogelijk in het toernooi blijven. Tsjechië hoeft zich met 4 punten minder zorgen te maken.
Beide teams waren vanaf het begin goed aan elkaar gewaagd. Tsjechië speelde wat directer op de aanval, Kroatië zocht het met spelmaker Luka Modric wat meer in de combinaties. Veel kansen kreeg het publiek niet te zien.
In de 35e minuut ging verdediger Dejan Lovren in de fout. De voormalige speler van Liverpool raakte in een luchtduel aanvaller Patrik Schick met zijn elleboog vol in het gelaat. Mede door toedoen van de VAR besloot de Spaanse arbiter Carlos Del Cerro Grande een strafschop toe te kennen aan Tsjechië. Nadat hij enigszins was opgelapt, kwam Schick tot scoren: 0-1.
Voor de spits van Leverkusen was het alweer zijn derde EK-treffer. In het eerste duel met Schotland (0-2) was hij twee keer trefzeker.
Kort na de rust kwam Kroatië, dat in het eerste groepsduel verloor van Engeland (0-1), op gelijke hoogte. Ivan Perisic kreeg te veel ruimte om uit te halen en zijn diagonale schot bleek doelman Tomas Vaclik te machtig: 1-1. Beide ploegen gingen daarna op jacht naar de winst. De invallers Nikola Vlasic en Bruno Petkovic kregen nog een schietkans, maar kwamen niet tot scoren.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax betreurt het onmiddellijke vertrek van trainer John Heitinga. "We vinden het sneu voor hem, want we raken een echte clubman kwijt", zegt voorzitter Fabian Nagtzaam in reactie op het ontslag van de coach. "Het is ontzettend jammer dat hij als jongen met Ajax-DNA niet aan de hoge verwachtingen heeft kunnen voldoen."
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet na het vertrek van John Heitinga op zoek naar de achtste trainer in nog geen 3,5 jaar. Erik ten Hag nam in de zomer van 2022 afscheid met de landstitel en vertrok naar Manchester United. Vervolgens diende geen coach zijn contract meer uit bij de club uit Amsterdam.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Paul Simonis blijft positief ondanks de toenemende druk op zijn positie als trainer van VfL Wolfsburg. De Bundesliga-club won na zijn komst van Go Ahead Eagles afgelopen zomer maar twee van de negen competitieduels en werd ook al uitgeschakeld in het bekertoernooi.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax ontslaat John Heitinga en heeft hem per direct op non-actief gezet totdat het contract definitief is ontbonden. De club gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na een slechte start van het seizoen. Ook het contract van assistent-trainer Marcel Keizer wordt ontbonden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdediger Eric García van FC Barcelona heeft zijn neus gebroken in de uitwedstrijd tegen Club Brugge (3-3) in de Champions League. De Spanjaard krijgt volgens zijn club een gezichtsmasker aangemeten waarmee hij zich kan voorbereiden op het competitieduel van zondag met Celta de Vigo.
2 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Middenvelder Aurélien Tchouaméni ontbreekt in de selectie van bondscoach Didier Deschamps voor de WK-kwalificatiewedstrijden van Frankrijk tegen Oekraïne en Azerbeidzjan. De voetballer van Real Madrid heeft in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Ook Ousmane Dembélé en Désiré Doué van Paris Saint-Germain zijn niet beschikbaar.
2 uur geledenBRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.
8 uur geleden