Kroatië heeft het op WK maar even moeilijk met Canada
DOHA (ANP) - Kroatië heeft het in de groepsfase van het WK voetbal maar even moeilijk gehad met Canada. Na een snel opgelopen achterstand stelde de finalist van het vorige wereldkampioenschap geroutineerd orde op zaken. De formatie van aanvoerder en spelverdeler Luka Modric won met 4-1.
Kroatië voert nu de stand aan, samen met Marokko. Beide landen hebben 4 punten. De Marokkanen versloegen eerder op de dag België (2-0), dat op 3 punten blijft staan. Canada heeft twee keer verloren en is uitgeschakeld.
De start van Canada, vrij-uit spelend in de openingsfase, was opzienbarend. Na iets meer dan een minuut leidde het land al met 1-0, dankzij een doelpunt van Alphonso Davies. De speler van Bayern München kopte raak na een voorzet van Tajon Buchanan. In het eerste duel met België had Davies nog een strafschop gemist.
Historisch
De treffer was bovendien 'historisch' te noemen, omdat Canada nooit eerder scoorde op de eindronde van een WK. Bij de enige eerdere deelname, in Mexico 1986, werden de drie duels in de groepsfase verloren.
Halverwege de eerste helft nam het steeds beter combinerende Kroatië het initiatief over. Dat leidde in de 36e minuut tot de gelijkmaker. Andrej Kramaric scoorde, na een pass van Ivan Perisic. Vlak voor rust kwam Kroatië op voorsprong. Marko Livaja schoot zo ongeveer vanaf de rand van het strafschopgebied raak, na een aardige inleidende actie van Josip Juranovic.
Na de hervatting liepen de Kroaten verder uit. Andrej Kramaric schoof zo'n 20 minuten voor tijd de 3-1 binnen, opnieuw was Perisic de aangever. In extra tijd zorgde Lovro Majer voor 4-1.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
8 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
8 uur geleden