Kroatië heeft het op WK maar even moeilijk met Canada
DOHA (ANP) - Kroatië heeft het in de groepsfase van het WK voetbal maar even moeilijk gehad met Canada. Na een snel opgelopen achterstand stelde de finalist van het vorige wereldkampioenschap geroutineerd orde op zaken. De formatie van aanvoerder en spelverdeler Luka Modric won met 4-1.
Kroatië voert nu de stand aan, samen met Marokko. Beide landen hebben 4 punten. De Marokkanen versloegen eerder op de dag België (2-0), dat op 3 punten blijft staan. Canada heeft twee keer verloren en is uitgeschakeld.
De start van Canada, vrij-uit spelend in de openingsfase, was opzienbarend. Na iets meer dan een minuut leidde het land al met 1-0, dankzij een doelpunt van Alphonso Davies. De speler van Bayern München kopte raak na een voorzet van Tajon Buchanan. In het eerste duel met België had Davies nog een strafschop gemist.
Historisch
De treffer was bovendien 'historisch' te noemen, omdat Canada nooit eerder scoorde op de eindronde van een WK. Bij de enige eerdere deelname, in Mexico 1986, werden de drie duels in de groepsfase verloren.
Halverwege de eerste helft nam het steeds beter combinerende Kroatië het initiatief over. Dat leidde in de 36e minuut tot de gelijkmaker. Andrej Kramaric scoorde, na een pass van Ivan Perisic. Vlak voor rust kwam Kroatië op voorsprong. Marko Livaja schoot zo ongeveer vanaf de rand van het strafschopgebied raak, na een aardige inleidende actie van Josip Juranovic.
Na de hervatting liepen de Kroaten verder uit. Andrej Kramaric schoof zo'n 20 minuten voor tijd de 3-1 binnen, opnieuw was Perisic de aangever. In extra tijd zorgde Lovro Majer voor 4-1.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
18 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
32 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
33 minuten geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
3 uur geleden