Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroatië bereid meer olie aan Hongarije te leveren

Kroatië bereid meer olie aan Hongarije te leveren

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Kroatië staat klaar om via een oliepijpleiding meer olie te leveren aan Hongarije en Slowakije als de import uit Rusland verstoord raakt. Dat zei de Hongaarse minister van Buitenlandse zaken Peter Szijjártó na het akkoord tussen lidstaten van de Europese Unie over een boycot van Russische olie.

Tussen Kroatië en Hongarije loopt de Adria-pijplijn. De landen hebben afgesproken dat er meer olie via die verbinding naar Hongarije gaat als via de oliepijpleiding Droezjba II, die Hongarije met Rusland verbindt, minder olie het land binnenkomt.

Regeringsleiders van de EU-landen bereikten na weken overleg een compromis over een verbod op de import van de meeste olie uit Rusland, dat zo financieel gestraft wordt voor de inval in Oekraïne. Hongarije is samen met enkele andere Oost-Europese landen uitgesloten van het importverbod omdat ze erg afhankelijk zijn van Russische olie en geen zeehavens hebben om de grondstof elders te halen.

Het Hongaarse energiebedrijf MOL overlegt deze week verder met Kroatische functionarissen over de afspraken. Het olie- en gasconcern werkt veel met Russische olie uit de Droezjba II-pijpleiding, die goed is voor 65 procent van alle olie die Hongarije verbruikt.

Meer uit Financieel

Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

16 minuten geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.

33 minuten geleden
Wereldbank: Iranoorlog halveert economische groei Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.

36 minuten geleden
Qatar begint werk aan groot complex voor hervatting lng-productie

QATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.

1 uur geleden
Musk wil topman moederbedrijf ChatGPT uit functie zetten

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.

1 uur geleden
Oprichter Ben & Jerry's raadt mensen aan minder Magnums te kopen

ROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten voeren in Zaandam actie tegen AH-moeder

ZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.

2 uur geleden