Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KRO-NCRV zendt uitvaart paus emeritus Benedictus uit

KRO-NCRV zendt uitvaart paus emeritus Benedictus uit

HILVERSUM (ANP) - De uitvaart van paus emeritus Benedictus XVI wordt donderdagochtend live uitgezonden op televisie. KRO-NCRV doet verslag van het afscheid op NPO 2, laat een woordvoerder weten.

De plechtigheid op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad wordt geleid door de huidige paus Franciscus. De tv-uitzending begint om 09.15 uur. Het commentaar wordt verzorgd door Wilfred Kemp en Vaticaankenner Hendro Munsterman.

Benedictus overleed op 31 december op 95-jarige leeftijd. Hij was tussen 2005 en 2013 paus en trad af om gezondheidsredenen. Benedictus was daarmee de eerste paus die dat deed in circa zeshonderd jaar. Hij woonde sindsdien in een klooster in Vaticaanstad en trad zelden in de openbaarheid.

De gezondheid van Benedictus ging vorige week snel achteruit en zijn opvolger Franciscus riep tijdens zijn dienst op om voor hem te bidden. Sinds maandag ligt hij opgebaard in de Sint-Pietersbasiliek in Vaticaanstad. De komende drie dagen kunnen mensen langs het lichaam van de afgetreden paus lopen om afscheid te nemen en hem de laatste eer te bewijzen.

Meer uit Binnenland

UWV controleert 43.000 WIA-uitkeringen, begint met klein groepje

DEN HAAG (ANP) - Het UWV gaat 43.000 arbeidsongeschiktheidsuitkeringen controleren op mogelijke fouten. Dat heeft minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) maandag bekendgemaakt na de ministerraad. De uitkeringsinstantie wil dit voorjaar beginnen met het corrigeren van verkeerd berekende WIA-uitkeringen. Dat gebeurt in eerste instantie in kleine stapjes, omdat de minister wil voorkomen dat bij het herstel weer fouten worden gemaakt.

2 uur geleden
OM eist tot 14 jaar celstraf tegen verdachten uitbuiting 'Barbie'

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Haag straffen tot veertien jaar cel geëist voor het seksueel uitbuiten van zes slachtoffers, onder wie voormalig reality-tv-ster Samantha de Jong, ook bekend als Barbie. Volgens justitie hebben vier van de vijf verdachten zich tussen 2021 en 2023 schuldig gemaakt aan onder meer dwingen tot prostitutie en mishandeling.

2 uur geleden
Heideroosjes-bassist stopt na arrestatie in kinderpornozaak

HORST (ANP) - Heideroosjes-bassist Fred H. stopt bij de band vanwege zijn arrestatie voor betrokkenheid bij een kinderpornozaak. Dat heeft de Limburgse band bekendgemaakt op Instagram. De 50-jarige H. zit momenteel vast.

2 uur geleden
Hollandse 100: 340.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - Deelnemers aan de Hollandse 100, een schaats-, fiets- en wandelevenement, hebben zondag in Heerenveen 340.201 euro opgehaald voor onderzoek naar lymfeklierkanker. De organisatie, Lymph&Co, spreekt van een indrukwekkend eindbedrag.

19 uur geleden
Brand in Zeeuws natuurgebied onder controle

CLINGE (ANP) - De brand in een natuurgebied tussen Clinge en Kapellebrug in Zeeland is onder controle. Een gebied ter grootte van drie voetbalvelden is verbrand, meldt de veiligheidsregio.

21 uur geleden
Brandweer redt boerderij bij akkerbrand Zeeuwse Biervliet

BIERVLIET (ANP) - De brandweer heeft zondagmiddag voorkomen dat een brand op een akker bij het Zeeuwse Biervliet zou overslaan naar een naastgelegen boerderij. Het pand moest wel worden ontruimd. Brandweerlieden hebben het vuur een paar meter voor de boerderij kunnen stoppen. Hierdoor bleven het woonhuis en een schuur gespaard.

22 uur geleden
4 aanhoudingen tijdens manifestatie om geweld tegen alawieten

DEN HAAG (ANP) - Bij een manifestatie op het Malieveld in Den Haag tegen geweld in Syrië tegen alawieten zijn zondag vier aanhoudingen verricht. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep West.

22 uur geleden