Kritische zus van Fidel en Raúl Castro overleden
MIAMI (ANP) - Juanita Castro, de jongere zus van de vroegere Cubaanse leiders Fidel en Raúl Castro, is maandag overleden in Miami. Zij woonde al tientallen jaren in ballingschap in de Amerikaanse staat Florida door haar verzet tegen haar communistische broers. De co-auteur van haar autobiografie maakte het nieuws bekend op Instagram. Juanita Castro is 90 jaar geworden.
Ze vluchtte weg uit Cuba in 1964, nadat ze tijdens de Cubaanse revolutie vijf jaar eerder met haar broers had gebroken. Vanuit Miami nam ze de twee daarna nog regelmatig verbaal onder vuur. Begin jaren zestig, toen ze nog op Cuba woonde, werkte ze samen met de Amerikaanse geheime dienst CIA. Ze deed dat onder de codenaam Donna, in een poging het regime van Fidel Castro omver te werpen, gaf ze vele jaren later toe.
In Miami opende Juanita Castro na haar vlucht uit Cuba een drogisterij.
Fidel Catro stierf in 2016. Raúl Castro, die nog leeft en inmiddels 92 jaar oud is, volgde zijn broer van 2008 tot 2018 op als president van Cuba. In 2021 trad hij af als hoofd van de communistische partij op het eiland.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
3 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
4 uur geleden