Kritische partijen willen wekelijkse updates over testcapaciteit
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet de Tweede Kamer wekelijks informeren hoe het ervoor staat met de testcapaciteit, het bron- en contactonderzoek, de doorlooptijd van de teststraten en wat er wordt gedaan om deze zaken op orde te krijgen. Daartoe roepen de PvdA en D66 op. Gezien de zeer kritische houding van de Kamer dinsdag over het kabinetsbeleid, ligt ruime steun voor de oproep voor de hand.
De twee partijen deden hun oproep aan het einde van een lang en fel debat in de Tweede Kamer. Premier Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge kregen er hard van langs, onder meer over de gebrekkige testcapaciteit en de richtlijn voor het gebruik van mondkapjes in de ouderenzorg. Het was maanden geleden dat de Kamer zo hard oordeelde over het gevoerde beleid. "Het coronabeleid staat onder curatele van de Kamer", concludeerde PvdA-leider Lodewijk Asscher aan het einde van de avond.
De kritiek kwam niet alleen van de oppositie. CDA-voorman Pieter Heerma hekelde de gebrekkige communicatie en Klaas Dijkhoff van de VVD riep De Jonge op tempo te maken met het inkopen van zogenoemde sneltesten. De linkse oppositiepartijen willen nog deze week concreet van het kabinet horen hoe het de opmars van het virus gaat stoppen.
Ondanks de harde toon van het debat, kwam het uiteindelijk niet tot een motie van wantrouwen. Ook niet van PVV-leider Geert Wilders, die wél een vriendelijker manier had bedacht om De Jonge tot opstappen te bewegen. In een "motie van reflectie" zei hij dat als de minister "het niet aan kan, het te veel wordt of het niet meer zit zitten, er alle begrip voor is als het stokje wordt overgedragen aan een ander".
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".
7 uur geledenVUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
10 uur geleden