Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kritische Nederlandse wielrensters spreken na WK van 'los zand'

Kritische Nederlandse wielrensters spreken na WK van 'los zand'

LEUVEN (ANP) - Heel wat Nederlandse wielrensters hebben na de wegwedstrijd op de WK in België de onderlinge samenwerking bekritiseerd. "Het was te veel los zand", zei Lucinda Brand bij de NOS. "Voor mijn gevoel waren we totaal geen team", aldus Chantal van den Broek-Blaak.

De Nederlandse ploeg zat vol kanshebbers op de regenboogtrui, maar die ging naar de Italiaanse Elisa Balsamo. Zij klopte Marianne Vos in de sprint. Met Vos, Blaak, Anna van der Breggen en Annemiek van Vleuten had Oranje in Vlaanderen vier oud-wereldkampioenen in koers. "Het was voor mijn gevoel ieder voor zich", mopperde Blaak aan de finish. "Dit was geen goede koers van ons. We hebben de wedstrijd hard gemaakt, maar uiteindelijk maakt dat niets uit. Het gaat om het resultaat. En daar staat tweede."

Volgens Brand verliep de samenwerking tussen de Nederlandse rensters niet goed. "Iedereen moet goed in de spiegel kijken", aldus Brand. Van Vleuten, de wereldkampioene van 2019, bekende een half uur na de finish dat ze eerst even "stoom moest afblazen". Ze herkende zich niet in de kritiek van haar collega's. "Zelf had ik wel echt de teamspirit erin zitten. Ik heb me ook aan het plan gehouden. Ik wist dat dit niet echt mijn parcours was, maar ik wilde wel heel graag iemand in het oranje-shirt zien winnen", zei Van Vleuten bij de NOS. "Ik had het Marianne heel erg gegund. Het is superzonde dat het zilver is geworden."

Meer uit Sport

Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

18 minuten geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

13 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

14 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden