Kritische Nederlandse wielrensters spreken na WK van 'los zand'
LEUVEN (ANP) - Heel wat Nederlandse wielrensters hebben na de wegwedstrijd op de WK in België de onderlinge samenwerking bekritiseerd. "Het was te veel los zand", zei Lucinda Brand bij de NOS. "Voor mijn gevoel waren we totaal geen team", aldus Chantal van den Broek-Blaak.
De Nederlandse ploeg zat vol kanshebbers op de regenboogtrui, maar die ging naar de Italiaanse Elisa Balsamo. Zij klopte Marianne Vos in de sprint. Met Vos, Blaak, Anna van der Breggen en Annemiek van Vleuten had Oranje in Vlaanderen vier oud-wereldkampioenen in koers. "Het was voor mijn gevoel ieder voor zich", mopperde Blaak aan de finish. "Dit was geen goede koers van ons. We hebben de wedstrijd hard gemaakt, maar uiteindelijk maakt dat niets uit. Het gaat om het resultaat. En daar staat tweede."
Volgens Brand verliep de samenwerking tussen de Nederlandse rensters niet goed. "Iedereen moet goed in de spiegel kijken", aldus Brand. Van Vleuten, de wereldkampioene van 2019, bekende een half uur na de finish dat ze eerst even "stoom moest afblazen". Ze herkende zich niet in de kritiek van haar collega's. "Zelf had ik wel echt de teamspirit erin zitten. Ik heb me ook aan het plan gehouden. Ik wist dat dit niet echt mijn parcours was, maar ik wilde wel heel graag iemand in het oranje-shirt zien winnen", zei Van Vleuten bij de NOS. "Ik had het Marianne heel erg gegund. Het is superzonde dat het zilver is geworden."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
10 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
19 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden