Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kritische Nederlandse wielrensters spreken na WK van 'los zand'

Kritische Nederlandse wielrensters spreken na WK van 'los zand'

LEUVEN (ANP) - Heel wat Nederlandse wielrensters hebben na de wegwedstrijd op de WK in België de onderlinge samenwerking bekritiseerd. "Het was te veel los zand", zei Lucinda Brand bij de NOS. "Voor mijn gevoel waren we totaal geen team", aldus Chantal van den Broek-Blaak.

De Nederlandse ploeg zat vol kanshebbers op de regenboogtrui, maar die ging naar de Italiaanse Elisa Balsamo. Zij klopte Marianne Vos in de sprint. Met Vos, Blaak, Anna van der Breggen en Annemiek van Vleuten had Oranje in Vlaanderen vier oud-wereldkampioenen in koers. "Het was voor mijn gevoel ieder voor zich", mopperde Blaak aan de finish. "Dit was geen goede koers van ons. We hebben de wedstrijd hard gemaakt, maar uiteindelijk maakt dat niets uit. Het gaat om het resultaat. En daar staat tweede."

Volgens Brand verliep de samenwerking tussen de Nederlandse rensters niet goed. "Iedereen moet goed in de spiegel kijken", aldus Brand. Van Vleuten, de wereldkampioene van 2019, bekende een half uur na de finish dat ze eerst even "stoom moest afblazen". Ze herkende zich niet in de kritiek van haar collega's. "Zelf had ik wel echt de teamspirit erin zitten. Ik heb me ook aan het plan gehouden. Ik wist dat dit niet echt mijn parcours was, maar ik wilde wel heel graag iemand in het oranje-shirt zien winnen", zei Van Vleuten bij de NOS. "Ik had het Marianne heel erg gegund. Het is superzonde dat het zilver is geworden."

Meer uit Sport

Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

1 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

4 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

5 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

5 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

5 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

6 uur geleden
Bobsleeërs kijken met gemengde gevoelens terug op twee runs

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."

6 uur geleden