Kritische kanttekeningen links bij advies arbeidsmarkt
DEN HAAG (ANP) - Linkse partijen plaatsen kritische kanttekeningen bij het advies van de commissie-Borstlap om de arbeidsmarkt op de schop te nemen. Zij zijn het weliswaar eens met het streven om flexwerk terug te dringen. Of om zelfstandigen tegen arbeidsongeschiktheid te verzekeren. Maar andere voorstellen stuiten op weerstand.
Lodewijk Asscher van de PvdA vindt het onacceptabel dat werkgevers eenzijdig functie, werkplek of arbeidsduur kunnen aanpassen of werknemers 'gedeeltelijk' kunnen ontslaan. "Zonder toestemming rechter of UVW. Zo maak je miljoenen werknemers onzeker. Wat een dramatisch slecht idee", laat de voorman van de sociaaldemocraten weten.
Lilian Marijnissen (SP) ziet bevestigd dat er "teveel onzeker flexwerk" is. Ze noemt dat onrechtvaardig. "Het is niet alleen slecht voor onze welvaart, een onzeker bestaan sloopt mensen en gezinnen. De tijd dat meer flex de oplossing was voor alles is voorbij. En minder onzeker flexwerk bereik je natuurlijk niet door de rechten van werknemers af te pakken of meer onzekerheid te creëren door ze makkelijker te kunnen ontslaan. Dat probleem los je op met minder flex in plaats van meer."
Volgens GroenLinks-leider Jesse Klaver vindt door jarenlang rechts beleid een drama plaats op de arbeidsmarkt plaats waarbij mensen steeds meer te maken krijgen met onzekerheid en stress over hun werk en inkomen. "Een scherpe trendbreuk is nodig." Klaver vindt dat het advies van de commissie goede ideeën bevat (iedere werkende verzekerd, uitbuiting en flexwerk tegengaan) maar hij bekritiseert dat ook zekerheden worden afgebouwd (versoepeling ontslagrecht). "Laat dat afbreken van zekerheden zitten en laten we de goede ideeën uit dit advies omzetten in wetten die mensen eindelijk weer meer bescherming en zekerheid bieden, in plaats van minder."
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
15 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
18 uur geleden