Kritische kanttekeningen links bij advies arbeidsmarkt
DEN HAAG (ANP) - Linkse partijen plaatsen kritische kanttekeningen bij het advies van de commissie-Borstlap om de arbeidsmarkt op de schop te nemen. Zij zijn het weliswaar eens met het streven om flexwerk terug te dringen. Of om zelfstandigen tegen arbeidsongeschiktheid te verzekeren. Maar andere voorstellen stuiten op weerstand.
Lodewijk Asscher van de PvdA vindt het onacceptabel dat werkgevers eenzijdig functie, werkplek of arbeidsduur kunnen aanpassen of werknemers 'gedeeltelijk' kunnen ontslaan. "Zonder toestemming rechter of UVW. Zo maak je miljoenen werknemers onzeker. Wat een dramatisch slecht idee", laat de voorman van de sociaaldemocraten weten.
Lilian Marijnissen (SP) ziet bevestigd dat er "teveel onzeker flexwerk" is. Ze noemt dat onrechtvaardig. "Het is niet alleen slecht voor onze welvaart, een onzeker bestaan sloopt mensen en gezinnen. De tijd dat meer flex de oplossing was voor alles is voorbij. En minder onzeker flexwerk bereik je natuurlijk niet door de rechten van werknemers af te pakken of meer onzekerheid te creëren door ze makkelijker te kunnen ontslaan. Dat probleem los je op met minder flex in plaats van meer."
Volgens GroenLinks-leider Jesse Klaver vindt door jarenlang rechts beleid een drama plaats op de arbeidsmarkt plaats waarbij mensen steeds meer te maken krijgen met onzekerheid en stress over hun werk en inkomen. "Een scherpe trendbreuk is nodig." Klaver vindt dat het advies van de commissie goede ideeën bevat (iedere werkende verzekerd, uitbuiting en flexwerk tegengaan) maar hij bekritiseert dat ook zekerheden worden afgebouwd (versoepeling ontslagrecht). "Laat dat afbreken van zekerheden zitten en laten we de goede ideeën uit dit advies omzetten in wetten die mensen eindelijk weer meer bescherming en zekerheid bieden, in plaats van minder."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
5 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
11 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
11 uur geleden