Kritische investeerder Parry geeft Vitesse jaar extra voor schuld
SAN FRANCISCO (ANP) - Investeerdersgroep Common Group, de partij achter de eerder mislukte overname van Vitesse, biedt aan dat de noodlijdende club de miljoenenlening pas volgend jaar hoeft terug te betalen. In de rest van een verklaring via sociale media gaat het Amerikaanse bedrijf van onder anderen Coley Parry echter fel tekeer tegen de club. Algemeen directeur Edwin Reijntjes wordt opgeroepen om de begroting alsnog sluitend te maken en deze dan opnieuw in te dienen.
Volgens Common Group heeft Vitesse er zelf voor gekozen maandag op de dag van de deadline een begroting met een miljoenentekort in te leveren bij de licentiecommissie. "Samen met het kapitaal dat is opgehaald via het ongelooflijke crowdfunding-initiatief en de leden van de businessclub, is er genoeg om de kloof te dichten en een neutrale begroting te presenteren. Een realistische maar levende club is beter dan een ambitieuze en dode club", staat in de verklaring.
De groep achter de in Arnhem niet langer geliefde Parry stuurt aan op een snelle afspraak met de leiding van Vitesse. "Er is nog tijd. Overleef en begin vervolgens met opnieuw opbouwen", luidt de boodschap.
Alternatieven
Een woordvoerder van Vitesse zegt dat het opnieuw indienen van een (neutrale) begroting pas een optie is als het huidige plan wordt afgekeurd. Daar doet de licentiecommissie waarschijnlijk snel uitspraak over.
"We geloven in het huidige plan. Door nu een sluitende begroting in te leveren zouden we niet meer echt Vitesse kunnen zijn. Maar het kan een alternatief zijn, en we gaan op zoek naar meer alternatieven", laat de woordvoerder weten. Verder wil hij niet ingaan op de harde woorden van Parry.
14 miljoen euro
Het is de vraag of Vitesse gebaat is bij het voorgestelde uitstel van Parry. Het is vooral de hoogte van de schuld van ruim 14 miljoen euro, die moet worden terugbetaald tegen een hoge rente, die de club in de weg zit bij het vinden van een investeerder om het tekort op de begroting te dichten. Vitesse dacht daar iemand voor te hebben gevonden, maar dat ging maandag vlak voor de deadline toch nog mis.
"Tot gisteren leek nagenoeg alles in kannen en kruiken en dan toch klapt het. Met name omdat de desbetreffende partij niet tot een deal komt met Coley Parry. Het is zo frustrerend dat we ook op dit moment weer zo enorm afhankelijk zijn van externe factoren", reageerde Reijntjes dinsdag.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
5 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
11 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden