Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kritische investeerder Parry geeft Vitesse jaar extra voor schuld

Kritische investeerder Parry geeft Vitesse jaar extra voor schuld

SAN FRANCISCO (ANP) - Investeerdersgroep Common Group, de partij achter de eerder mislukte overname van Vitesse, biedt aan dat de noodlijdende club de miljoenenlening pas volgend jaar hoeft terug te betalen. In de rest van een verklaring via sociale media gaat het Amerikaanse bedrijf van onder anderen Coley Parry echter fel tekeer tegen de club. Algemeen directeur Edwin Reijntjes wordt opgeroepen om de begroting alsnog sluitend te maken en deze dan opnieuw in te dienen.

Volgens Common Group heeft Vitesse er zelf voor gekozen maandag op de dag van de deadline een begroting met een miljoenentekort in te leveren bij de licentiecommissie. "Samen met het kapitaal dat is opgehaald via het ongelooflijke crowdfunding-initiatief en de leden van de businessclub, is er genoeg om de kloof te dichten en een neutrale begroting te presenteren. Een realistische maar levende club is beter dan een ambitieuze en dode club", staat in de verklaring.

De groep achter de in Arnhem niet langer geliefde Parry stuurt aan op een snelle afspraak met de leiding van Vitesse. "Er is nog tijd. Overleef en begin vervolgens met opnieuw opbouwen", luidt de boodschap.

Alternatieven

Een woordvoerder van Vitesse zegt dat het opnieuw indienen van een (neutrale) begroting pas een optie is als het huidige plan wordt afgekeurd. Daar doet de licentiecommissie waarschijnlijk snel uitspraak over.

"We geloven in het huidige plan. Door nu een sluitende begroting in te leveren zouden we niet meer echt Vitesse kunnen zijn. Maar het kan een alternatief zijn, en we gaan op zoek naar meer alternatieven", laat de woordvoerder weten. Verder wil hij niet ingaan op de harde woorden van Parry.

14 miljoen euro

Het is de vraag of Vitesse gebaat is bij het voorgestelde uitstel van Parry. Het is vooral de hoogte van de schuld van ruim 14 miljoen euro, die moet worden terugbetaald tegen een hoge rente, die de club in de weg zit bij het vinden van een investeerder om het tekort op de begroting te dichten. Vitesse dacht daar iemand voor te hebben gevonden, maar dat ging maandag vlak voor de deadline toch nog mis.

"Tot gisteren leek nagenoeg alles in kannen en kruiken en dan toch klapt het. Met name omdat de desbetreffende partij niet tot een deal komt met Coley Parry. Het is zo frustrerend dat we ook op dit moment weer zo enorm afhankelijk zijn van externe factoren", reageerde Reijntjes dinsdag.

Meer uit Voetbal

UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

29 minuten geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

56 minuten geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

58 minuten geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

3 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

4 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

4 uur geleden
Vertraging WK-ganger Zuid-Afrika door visumproblemen

KAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.

4 uur geleden