Kritische investeerder Parry geeft Vitesse jaar extra voor schuld
SAN FRANCISCO (ANP) - Investeerdersgroep Common Group, de partij achter de eerder mislukte overname van Vitesse, biedt aan dat de noodlijdende club de miljoenenlening pas volgend jaar hoeft terug te betalen. In de rest van een verklaring via sociale media gaat het Amerikaanse bedrijf van onder anderen Coley Parry echter fel tekeer tegen de club. Algemeen directeur Edwin Reijntjes wordt opgeroepen om de begroting alsnog sluitend te maken en deze dan opnieuw in te dienen.
Volgens Common Group heeft Vitesse er zelf voor gekozen maandag op de dag van de deadline een begroting met een miljoenentekort in te leveren bij de licentiecommissie. "Samen met het kapitaal dat is opgehaald via het ongelooflijke crowdfunding-initiatief en de leden van de businessclub, is er genoeg om de kloof te dichten en een neutrale begroting te presenteren. Een realistische maar levende club is beter dan een ambitieuze en dode club", staat in de verklaring.
De groep achter de in Arnhem niet langer geliefde Parry stuurt aan op een snelle afspraak met de leiding van Vitesse. "Er is nog tijd. Overleef en begin vervolgens met opnieuw opbouwen", luidt de boodschap.
Alternatieven
Een woordvoerder van Vitesse zegt dat het opnieuw indienen van een (neutrale) begroting pas een optie is als het huidige plan wordt afgekeurd. Daar doet de licentiecommissie waarschijnlijk snel uitspraak over.
"We geloven in het huidige plan. Door nu een sluitende begroting in te leveren zouden we niet meer echt Vitesse kunnen zijn. Maar het kan een alternatief zijn, en we gaan op zoek naar meer alternatieven", laat de woordvoerder weten. Verder wil hij niet ingaan op de harde woorden van Parry.
14 miljoen euro
Het is de vraag of Vitesse gebaat is bij het voorgestelde uitstel van Parry. Het is vooral de hoogte van de schuld van ruim 14 miljoen euro, die moet worden terugbetaald tegen een hoge rente, die de club in de weg zit bij het vinden van een investeerder om het tekort op de begroting te dichten. Vitesse dacht daar iemand voor te hebben gevonden, maar dat ging maandag vlak voor de deadline toch nog mis.
"Tot gisteren leek nagenoeg alles in kannen en kruiken en dan toch klapt het. Met name omdat de desbetreffende partij niet tot een deal komt met Coley Parry. Het is zo frustrerend dat we ook op dit moment weer zo enorm afhankelijk zijn van externe factoren", reageerde Reijntjes dinsdag.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
30 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
18 uur geleden