Kritiek van Hamilton maakt wat los in Formule 1
MONACO (ANP) - De harde woorden van Lewis Hamilton over zijn collega's hebben nogal wat teweeg gebracht in de Formule 1. De zesvoudig wereldkampioen zei op Instagram het onbegrijpelijk te vinden dat vrijwel niemand uit zijn sport van zich heeft laten horen over de dood van George Floyd. In de uren erna kwamen de reacties, van onder anderen Daniel Ricciardo, Lando Norris, Nicholas Latifi en ook Charles Leclerc.
De jonge Monegask van Ferrari was op zijn sociale media openhartig en zelfs schuldbewust. "Om eerlijk te zijn, voelde het ongepast en ongemakkelijk om mijn gevoelens over de hele situatie te delen op sociale media", schreef Leclerc. "Daarom heb ik me tot vandaag niet uitgesproken. En daarmee zat ik er helemaal naast. Ik heb nog steeds moeite om woorden te vinden om de gruweldaden te beschrijven die ik in sommige video's op internet heb gezien. Racisme moet worden aangepakt met daden, niet met stilte. Wees actief betrokken, zorg voor verbinding en moedig de mensen aan om het bewustzijn te verspreiden. Het is onze verantwoordelijkheid om ons uit te spreken tegen onrecht. Wees niet stil. Ik sta achter #BlackLivesMatters."
Hamilton, al jaren het boegbeeld van de Formule 1, had zondagavond via een Instagram-story felle kritiek geuit op zijn collega's. "Ik zie degenen die zwijgen, sommigen behoren tot de grootste sterren, maar jullie blijven stil te midden van onrecht", schreef Hamilton, die veel tijd doorbrengt in de Verenigde Staten en als kind van een donkere vader ook getint is. "Ik heb nog geen enkel teken gezien vanuit mijn branche, wat natuurlijk een door blanken gedomineerde sport is. Ik ben een van de weinige gekleurde mensen, maar nog sta ik alleen."
Max Verstappen, die zijn sociale media vooral gebruikt voor zijn sport en sponsoren, heeft zich niet over dit onderwerp uitgelaten
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
43 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
18 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
21 uur geleden