Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kritiek partijgenote over pensioenstelsel ging Van Hijum erg ver

Kritiek partijgenote over pensioenstelsel ging Van Hijum erg ver

DEN HAAG (ANP) - De felle kritiek van NSC-Kamerlid Agnes Joseph over een nieuw pensioenstelsel ging "erg ver" voor minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken), haar partijgenoot. Joseph vindt dat Van Hijum niet wil luisteren naar zorgen en bezwaren over de overgang naar het nieuwe stelsel.

"We zitten er met elkaar om te zorgen dat het zo ver niet komt. We hebben het over een nieuw stelsel, met grote gevolgen voor grote groepen mensen. Ik heb er geen enkel belang bij om zorgen die er bestaan of problemen waar pensioenfondsen tegenaan lopen onder de mat te vegen", zei Van Hijum vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

Het nieuwe pensioenstelsel moet tussen nu en 2028 stap voor stap worden ingevoerd. Van Hijum zegt dat er "voortdurend kritisch" naar de plannen wordt gekeken en dat zijn ministerie openstaat voor signalen. "Als er in de uitvoering problemen zijn, dan zullen we die onder ogen zien en daar ook consequenties aan verbinden", aldus de minister. Het is volgens hem een voordeel dat de veranderingen stapsgewijs gaan. "De eerste fondsen gaan op 1 januari over. Dat is een aantal minder dan we hadden gehoopt bij aanvang. Maar je ziet ook dat er best wat aanloopvragen en problemen zijn. Het voordeel is dat je daarvan kunt leren."

Meer uit Politiek

Berendsen: repatriëren uit Midden-Oosten kan momenteel niet

DEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.

1 uur geleden
Minister: Nederland heeft 'begrip' voor aanvallen op Iran

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft "begrip" voor de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran, maar ook zorgen over mogelijke escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag gezegd. Hij noemde de machthebbers in Iran "een moorddadig regime", dat een bedreiging vormt voor zowel buurlanden als de rest van de wereld.

2 uur geleden
Jetten noemt welwillende partijen 'lichtpuntjes'

NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.

2 dagen geleden
Yeşilgöz: veiligheid militairen in regio heeft hoogste prioriteit

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.

2 dagen geleden
Voor partijen in de Kamer komt aanval op Iran niet als verrassing

DEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.

2 dagen geleden
Berendsen en Yeşilgöz brengen bezoek aan Oekraïne

KYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.

2 dagen geleden
Asielopvang is grote opgave, aldus commissarissen van de Koning

DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.

2 dagen geleden