Kritiek op Ten Hag zwelt weer aan na dertiende nederlaag
MANCHESTER (ANP) - De positie van trainer Erik ten Hag bij Manchester United is verder verslechterd na de pijnlijke nederlaag van 4-0 bij Crystal Palace. Het was al de dertiende keer dit seizoen dat het team een competitiewedstrijd verloor en zo slecht heeft United het niet gedaan sinds het seizoen 1989/1990. "Dit is een van de slechtst gecoachte teams in de Premier League en dat is een feit", was de harde kritiek van analist Jamie Callagher op Sky Sports.
Michael Owen, een andere voetbalanalist en tevens oud-speler van Manchester United, ziet geen andere oplossing dan een onmiddellijk ontslag van Ten Hag. "Ik zeg al heel lang dat hij niet de juiste man is voor deze baan. Het is uitgesloten dat deze man volgend seizoen nog trainer van United kan zijn", zei hij op Premier League Productions. "Een radicaal besluit is nodig, juist omdat er nog veel op het spel staat. Er komt nog een bekerfinale aan."
Erger dan tegen Crystal Palace kan bijna niet, was de mening van Ashley Young. "Het was een wedstrijd van jongetjes tegen mannen. Het was al een seizoen met ups en downs, maar tegen Palace speelden veel te veel spelers onder hun niveau. Zo gaan ze echt geen Europees voetbal halen."
Arsenal
Ten Hag was zelf ook niet mals in zijn kritiek op zijn ploeg. "Het is duidelijk, we hebben ondermaats gepresteerd", zei de voormalige coach van Ajax na de wedstrijd bij Sky Sports. "Ik had het team zo goed mogelijk voorbereid, maar het was bij lange na niet goed genoeg. Daar moet ik de verantwoordelijkheid voor nemen. Maar ik zal blijven vechten en de energie vinden om ze voor te bereiden op de volgende wedstrijd."
Manchester United ontvangt zondag in de Premier League koploper Arsenal. Op 25 mei speelt het de finale van de FA Cup tegen Manchester City.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
10 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
13 uur geleden