Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kritiek op Italiaanse minister omdat hij late trein liet stoppen

Kritiek op Italiaanse minister omdat hij late trein liet stoppen

ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse minister van Landbouw Francesco Lollobrigida krijgt kritiek van de oppositie omdat hij een vertraagde hogesnelheidstrein liet stilzetten zodat hij kon uitstappen. Politieke tegenstanders vinden dat hij moet aftreden.

De minister zat in een hogesnelheidstrein van Rome naar Napels die 111 minuten vertraging had opgelopen. Het spoorbedrijf bevestigt dat de trein een tussenstop heeft gemaakt. Dat zou niet tot extra vertraging of kosten geleid hebben.

Volgens Lollobrigida stopte de trein niet speciaal voor hem, en kon iedereen die dat wilde uitstappen. Toch meldt de Italiaanse krant Fatto Quotidiano dat alleen de bewindsman en twee van zijn medewerkers de trein bij het dorp Ciampino, bij Rome, hebben verlaten. De minister vervolgde zijn reis per auto.

Lollobrigida is lid van partij Fratelli d'Italia van premier Georgia Meloni. Hij heeft bovendien een relatie met haar zus.

Meer uit Buitenland

G7 spreekt opnieuw steun uit voor Oekraïne

ONTARIO (ANP/AFP) - De buitenlandministers van zeven grote industrielanden, de G7, hebben opnieuw opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in Oekraïne. De bewindslieden zijn in Ontario bijeen om te spreken over meerdere grote onderwerpen, waaronder de oorlog in Oekraïne. Ook stelt de G7 in zijn slotverklaring nog altijd onvermurwbaar te zijn in de steun aan de Oekraïense strijd tegen Rusland.

45 minuten geleden
Iraakse premier claimt verkiezingswinst

BAGHDAD (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani heeft de verkiezingswinst geclaimd. Al-Sudani deed dat in een tv-toespraak, waarin hij de verkiezingswinst neerzette als een opsteker voor alle Irakezen. "Wij feliciteren jullie met de eerste plek die jullie coalitie heeft behaald in de parlementsverkiezingen", aldus de premier.

2 uur geleden
IDF: meerdere Palestijnen gedood achter gele lijn bij Rafah

RAFAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt het vuur te hebben geopend op vier Palestijnen die zich achter de zogenoemde gele lijn bevonden, waarachter Israël zich volgens de afspraken van het bestand heeft teruggetrokken in de Gazastrook. Daarbij zouden drie doden zijn gevallen.

2 uur geleden
Kenia: Rusland probeert inwoners te werven voor oorlog Oekraïne

NAIROBI (ANP/RTR) - Volgens de Keniaanse regering zijn er in het land wervingsbureaus actief om namens Rusland inwoners te rekruteren voor de oorlog in Oekraïne. Zeker tweehonderd Kenianen zouden op dit moment voor Rusland vechten.

2 uur geleden
Franse lagerhuis stemt voor uitstel omstreden pensioenhervorming

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft ingestemd met het uitstellen van een omstreden pensioenhervorming. De Assemblée Nationale nam een voorstel daarover met 255 stemmen aan, 146 parlementariërs stemden tegen. Als het uitstel van kracht wordt, betekent dit dat de pensioenhervorming wordt vooruitgeschoven tot in ieder geval januari 2028. Amendementen om het uitstel te schrappen, werden voorafgaand met overweldigende meerderheid weggestemd.

5 uur geleden
EU hoopvol tijdens eerste persconferentie op klimaattop

BELÉM (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten in de eerste dagen al grote meningsverschillen overbruggen, maar ze beginnen "bruggen te slaan". Dat zei klimaatadviseur Jacob Werksman van de Europese Commissie woensdag op de eerste persconferentie van de Europese Unie tijdens de klimaattop in de Braziliaanse stad Belém.

6 uur geleden
NYT: nieuwe Epstein-mails suggereren dat Trump wist van misbruik

WASHINGTON (ANP) - Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben e-mails vrijgegeven waarin Jeffrey Epstein suggereert dat de Amerikaanse president Trump meer wist van het misbruik door de overleden zedendelinquent dan hij tot nu toe heeft toegegeven, schrijft de New York Times.

7 uur geleden