
Kritiek op Belgische prins na coronabesmetting
BRUSSEL (ANP) - De Belgische prins Joachim heeft zaterdag zowel in België als in Spanje forse kritiek gekregen vanwege zijn reisgedrag tijdens de coronacrisis. Hij raakte besmet met het coronavirus na een reis die volgens critici onnodig was.
De 28-jarige neef van koning Filip en zoon van prinses Astrid is begin deze week van België naar Madrid gevlogen en van daaruit met de hogesnelheidstrein doorgereisd naar Cordoba, zo meldde El País zaterdag in een reconstructie. In de Andalusische stad is hij kind aan aan huis. Daar woont zijn vriendin en loopt hij stage.
Daags na aankomst ging hij naar een feestje, hetgeen volgens de geldende regels in Spanje niet was toegestaan omdat Joachim na aankomst eerst veertien dagen in quarantaine had gemoeten. Donderdag bleek dat de prins besmet was geraakt, waarna hij aan de autoriteiten moest opgeven met wie hij de voorbije dagen allemaal in contact is geweest. Volgens de naar media gelekte opgave waren dat 27 personen.
Volgens El País heeft Joachim, die binnen het koningshuis geen functies bekleed, zijn oom koning Filip in verlegenheid gebracht. Er bestaat volgens Belgische media onduidelijkheid over hoe en waarom de prins naar Spanje is gereisd. Het weerzien met zijn vriendin was geen geldige reden en de stage kon dat ook nog niet zijn. Het Belgische hof heeft geen commentaar gegeven, maar de feiten tegenover de media wel bevestigd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft aanvullende veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij Israëlische diplomatieke posten. De mededeling volgt op de dood van twee ambassademedewerkers in de VS.
35 minuten geledenATHENE (ANP/RTR/DPA) - Het Griekse eiland Kreta is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.1. Die zou ook in Cyprus en Egypte zijn gevoeld. Inwoners vertelden Griekse media dat de beving ongebruikelijk lang leek te duren.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een man en een vrouw zijn om het leven gekomen door een schietpartij in de buurt van het Capital Jewish Museum in Washington, melden onder meer CNN en NBC4 Washington. Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem schrijft op X dat de slachtoffers medewerkers van de Israëlische ambassade zijn. De politie heeft een man aangehouden die heeft bekend, zei politiecommissaris Pamela Smith op een persconferentie.
2 uur geledenSYDNEY (RTR/ANP) - Het zuidoosten van Australië is donderdag getroffen door stortregens die tot overstromingen leiden. Meerdere plaatsen in de staat New South Wales hebben te maken met flinke wateroverlast. Daarbij is zeker een dode gevallen. Hulpdiensten vonden het lichaam van een man nadat zijn huis was overstroomd.
4 uur geledenWASHINGTON (AFP/ANP) - De rechtszaken die in de nasleep van de Black Lives Matter-protesten zijn aangespannen tegen politiekorpsen in de Amerikaanse staten Kentucky en Minnesota worden stopgezet. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie woensdag bekend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft over zijn ontmoeting met zijn ambtgenoot Donald Trump gezegd dat alles goed is verlopen. Hij vindt de ontmoeting geslaagd en wil zich richten op zaken in het belang van zijn land tijdens het bezoek aan de VS.
10 uur geledenJERUZALEM/CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen woensdag honderd vrachtwagens met hulpgoederen toegelaten tot de Gazastrook. Het gaat volgens de strijdkrachten om onder meer ladingen meel, babyvoeding en medische hulpgoederen.
11 uur geleden