Kritiek Airbnb op verbod verhuur vakantieappartementen Barcelona
BARCELONA (ANP/RTR) - Airbnb heeft kritiek geuit op de plannen van Barcelona om de verhuur van appartementen aan toeristen vanaf eind 2028 te verbieden, om zo het nijpende woningtekort in de Spaanse stad tegen te gaan. Ook wil Barcelona hiermee het massatoerisme aanpakken. Maar Airbnb, een populair onlineplatform voor het verhuren van vakantiehuisjes, zegt dat de maatregel enkel de hotelsector zal helpen.
In juni maakte burgemeester Jaume Collboni van Barcelona bekend dat vanaf eind 2028 geen vergunningen meer worden verstrekt of verlengd om appartementen te mogen verhuren aan vakantiegangers. Collboni zegt dat door die verhuur aan toeristen de huurprijzen in Barcelona hard zijn gestegen en dat vooral jongeren en mensen met lagere inkomens daardoor amper aan een woning komen, waardoor ze noodgedwongen elders op zoek naar een huis moeten.
Maar volgens Airbnb worden er al veel minder vakantieappartementen in Barcelona te huur aangeboden, terwijl de prijzen voor hotelkamers hard zijn gestegen. Het bedrijf zegt dat het probleem vooral wordt veroorzaakt door een gebrek aan nieuwbouw van appartementen. Ook staan veel appartementen gewoon leeg, aldus Airbnb. Het verhuurplatform zegt dan ook dat hier meer aan moet worden gedaan, want dat zou veel meer helpen bij het woningtekort dan een verbod op de verhuur van appartementen aan toeristen.
Protesten
De branchevereniging voor verhuurders van vakantieappartementen in Barcelona verklaarde in juni nog dat door de stap meer illegale appartementen aangeboden zullen worden en er ook meer werkloosheid en armoede zal ontstaan. Barcelona is een van de belangrijkste toeristische trekpleisters van Spanje en de huurprijzen in de stad behoren tot de hoogste van alle Spaanse steden.
De afgelopen maanden zijn er protesten geweest van lokale bewoners in onder meer Barcelona, Málaga, de Balearen en de Canarische Eilanden over massatoerisme en drukte op wegen, vervuiling en overlast door toeristen. Afgelopen zomer ontving Spanje nog het recordaantal van 21,8 miljoen toeristen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
9 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
10 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
15 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden