Kristrun Frostadottir (36) is jongste premier ooit van IJsland
REYKJAVIK (ANP/RTR) - Kristrun Frostadottir, de leider van de Sociaaldemocratische Alliantie is aangesteld als de nieuwe premier van IJsland. Dat maakte de publieke omroep RUV bekend. Met 36 jaar is Frostadottir de jongste premier ooit van het land.
De Sociaaldemocratische Alliantie vormt een coalitie met de Volkspartij en de Liberale Hervormingspartij. De leiders van die drie partijen zijn vrouwen. Het is ook de eerste keer dat zowel de IJslandse premier als de president tegelijkertijd vrouw zijn.
De nieuwe regering komt er nadat op 30 november vervroegde verkiezingen plaatsvonden in het land, na de val van het kabinet van Bjarni Benediktsson.
Het vorige kabinet bestond uit de conservatieve Onafhankelijkheidspartij van Benediktsson, de Links-Groene Beweging en de Progressieve Partij. De Onafhankelijkheidspartij haalde bij de verkiezingen in november haar slechtste resultaat ooit.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
9 minuten geledenVARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van vooral Noord-Europese landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Van een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, is voorlopig geen sprake.
15 minuten geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.
46 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.
4 uur geleden