Kristrun Frostadottir (36) is jongste premier ooit van IJsland
REYKJAVIK (ANP/RTR) - Kristrun Frostadottir, de leider van de Sociaaldemocratische Alliantie is aangesteld als de nieuwe premier van IJsland. Dat maakte de publieke omroep RUV bekend. Met 36 jaar is Frostadottir de jongste premier ooit van het land.
De Sociaaldemocratische Alliantie vormt een coalitie met de Volkspartij en de Liberale Hervormingspartij. De leiders van die drie partijen zijn vrouwen. Het is ook de eerste keer dat zowel de IJslandse premier als de president tegelijkertijd vrouw zijn.
De nieuwe regering komt er nadat op 30 november vervroegde verkiezingen plaatsvonden in het land, na de val van het kabinet van Bjarni Benediktsson.
Het vorige kabinet bestond uit de conservatieve Onafhankelijkheidspartij van Benediktsson, de Links-Groene Beweging en de Progressieve Partij. De Onafhankelijkheidspartij haalde bij de verkiezingen in november haar slechtste resultaat ooit.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
5 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
7 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
14 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
15 uur geleden