Kristi Noem nieuwe minister van Binnenlandse Veiligheid VS
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft in meerderheid ingestemd met de benoeming van Kristi Noem tot minister van Binnenlandse Veiligheid. De aanstelling van de ervaren Republikeinse politica uit South Dakota gold volgens Amerikaanse media in Washington als weinig omstreden en leverde weinig problemen op. Noem is de vierde topfiguur die nu formeel sinds het aantreden van president Trump is aangesteld, na een buitenlandminister (Marco Rubio), een defensieminister (Pete Hegseth) en een nieuwe chef van de CIA (John Ratcliffe).
De 53-jarige Noem groeide op een boerderij in South Dakota op en geldt als een zeer conservatieve kracht in de Republikeinse partij. Ze werd in 2018, als eerste vrouw, gekozen tot gouverneur van haar staat.
Het ministerie van Binnenlandse Veiligheid werd opgericht in de nasleep van de terroristische aanslagen in de VS in 2001. Het doel was een alomvattende instelling te zijn die de nationale en openbare veiligheid en daarmee ook de grenzen van het land beschermt. Het ministerie gaat over veel zaken, inclusief cybersecurity, grensbewaking, luchtvaartbeveiliging, kustbewaking, immigratie en rampenbestrijding.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De afscheidsdienst voor koning Harald in de Domkerk in Oslo is afgelopen. Even na 14.00 uur werd de kist met daarin het lichaam van de overleden koning de kerk uitgedragen. Vlak daarna volgde een fly-over van de luchtmacht. Vier gevechtsvliegtuigen vlogen in de zogenoemde missing-manformatie over de stad.
11 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Een telefoongesprek tussen de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Amerikaanse president Donald Trump is tot nader order opgeschort. Dat meldt een woordvoerder van de Duitse overheid. De twee bewindslieden zouden contact met elkaar hebben rond de 25e jaardag van de aanslagen op New York en Washington van 11 september 2001. Een reden voor het uitstel werd niet genoemd.
30 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu klaagt de krant Haaretz aan na een artikel over de aanval van Hamas op Israël in oktober 2023. Daarin stond dat hij door de president van de Verenigde Arabische Emiraten was gewaarschuwd voor het geweld.
44 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre is "diep dankbaar" voor de 35 jaar dat Harald koning van Noorwegen was. De vorst maakte zijn functie "menselijk", aldus Støre tijdens de uitvaartdienst voor Harald in de Domkerk in Oslo.
53 minuten geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
2 uur geleden