Kristi Noem nieuwe minister van Binnenlandse Veiligheid VS
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft in meerderheid ingestemd met de benoeming van Kristi Noem tot minister van Binnenlandse Veiligheid. De aanstelling van de ervaren Republikeinse politica uit South Dakota gold volgens Amerikaanse media in Washington als weinig omstreden en leverde weinig problemen op. Noem is de vierde topfiguur die nu formeel sinds het aantreden van president Trump is aangesteld, na een buitenlandminister (Marco Rubio), een defensieminister (Pete Hegseth) en een nieuwe chef van de CIA (John Ratcliffe).
De 53-jarige Noem groeide op een boerderij in South Dakota op en geldt als een zeer conservatieve kracht in de Republikeinse partij. Ze werd in 2018, als eerste vrouw, gekozen tot gouverneur van haar staat.
Het ministerie van Binnenlandse Veiligheid werd opgericht in de nasleep van de terroristische aanslagen in de VS in 2001. Het doel was een alomvattende instelling te zijn die de nationale en openbare veiligheid en daarmee ook de grenzen van het land beschermt. Het ministerie gaat over veel zaken, inclusief cybersecurity, grensbewaking, luchtvaartbeveiliging, kustbewaking, immigratie en rampenbestrijding.
Meer uit Buitenland
VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk verhoogt het dreigingsniveau van 'substantieel' naar 'ernstig', het op één na hoogste niveau. Dit gebeurt naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green op woensdag. Daarbij werden twee Joodse mannen neergestoken. Donderdag bleek dat de verdachte, die na interventie van een Joodse burgerwacht en de Britse politie kon worden ingerekend, eerder bekend was bij een terrorismepreventieprogramma.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles en koningin Camilla hebben op de laatste dag van hun staatsbezoek aan de VS afscheid genomen van president Donald Trump en first lady Melania Trump. Bij het vertrek prees Trump de Britse vorst nogmaals. "Wat mij betreft is hij de beste koning die er is", aldus de president, terwijl de echtparen poseerden voor foto's voordat ze het Witte Huis binnengingen.
2 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - Het gevangenschap van de afgezette leider van Myanmar Aung San Suu Kyi (80) wordt versoepeld. De nieuwe president Min Aung Hlaing meldt in een verklaring dat hij haar straf heeft omgezet naar huisarrest.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat Iran eropuit is Britse Joden schade te berokkenen. Hij zei dat in een persconferentie naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green woensdag. In die buurt woont een relatief grote Joodse gemeenschap, en er zijn de voorbije weken meer incidenten geweest in de wijk, waaronder gevallen van brandstichting.
3 uur geleden