Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krimp in bevolking China versneld in 2023

Krimp in bevolking China versneld in 2023

BEIJING (ANP) - De bevolking van China is in 2023 met 2,08 miljoen mensen gekrompen ten opzichte van 2022 volgens data van de overheid. Eind 2023 telde het land iets meer dan 1,4 miljard mensen.

In 2022 was de krimp 850.000 mensen ten opzichte van 2021. Het was toen voor het eerst dat de bevolking van het land afnam sinds 1960.

China had sinds de jaren tachtig een eenkindpolitiek om overbevolking tegen te gaan. Deze liet het land los in 2016. Sinds 2021 morgen paren drie kinderen krijgen.

Velen wijten de daling van 5,7 procent in het geboortecijfer vorig jaar aan de stijgende kosten voor levensonderhoud en een groeiend aantal vrouwen dat een baan heeft of naar de universiteit gaat.

Het sterftecijfer ging met 6,6 procent omhoog en dat wordt geweten aan het eind van de strenge coronamaatregelen in december 2022.

Meer uit Buitenland

Chileense Bachelet trekt zich terug uit verkiezing VN-chef

GENÈVE (ANP/RTR) - De Chileense oud-president Michelle Bachelet (74) heeft zich teruggetrokken uit de verkiezing voor het voorzitterschap van de Verenigde Naties. Zij maakte haar besluit bekend op Instagram.

35 minuten geleden
Trump wil drones en scherpschutters in triomfboog

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat zijn beoogde triomfboog ook een uitvalsbasis wordt voor scherpschutters en drones. Het bouwwerk moet als "militair complex" dienst kunnen doen, schrijft de president op sociale media. Hij zegt dat op aandringen van de krijgsmacht te hebben besloten.

37 minuten geleden
Macron naar eilandengroep voor overleg met Canadese premier

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is afgereisd naar Saint-Pierre en Miquelon, dat voor de kust van Canada ligt. Hij bezoekt het Franse gebied enkele weken nadat de Amerikaanse president Donald Trump online een afbeelding had gedeeld waarop de eilanden en de rest van Noord-Amerika tot de Verenigde Staten behoorden.

1 uur geleden
Iran heeft informatie dat VS nieuwe acties voorbereiden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft informatie ontvangen dat de Verenigde Staten zich voorbereiden om weer acties uit te voeren tegen Iran. Dat meldt de Iraanse krijgsmacht volgens staatsmedia in een verklaring. Een aantal landen in de regio zou hier toestemming voor hebben gegeven.

1 uur geleden
Meerdere raketlanceringen door Noord-Korea gemeld

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.

2 uur geleden
Belgische minister mist VN-top: zuurstoffles mocht niet mee

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.

3 uur geleden
Weer raketlancering door Noord-Korea gemeld

SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.

5 uur geleden