Krimp Britse economie in eerste kwartaal valt mee
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse economie kreeg in het eerste kwartaal uiteindelijk niet zo'n sterke klap van de coronacrisis als alom werd gevreesd. In maart was alweer sprake van een vrij sterke groei vergeleken met de maand ervoor. Daarbij profiteerde het Verenigd Koninkrijk ervan dat er aan het eind van die maand al enkele coronamaatregelen versoepeld konden worden. Ook ging het weer wat beter met de bouw.
Bezien over het hele eerste kwartaal kromp de Britse economie met 1,5 procent. Het Britse statistiekbureau kwam ook met nieuwe maandcijfers. In maart trok de economie met 2,1 procent aan, waarmee de verwachtingen van economen werden overtroffen.
"Ondanks een moeilijke start van dit jaar is de economische groei in maart een veelbelovend teken", zegt de Britse minister van Financiën, Rishi Sunak. "Terwijl we de economie voorzichtig heropenen, zal ik alle nodige maatregelen blijven nemen om ons herstel te ondersteunen."
De Britse centrale bank zei onlangs al te verwachten dat de op vier na grootste economie ter wereld waarschijnlijk snel kan herstellen. Vorig jaar kelderde het Britse bruto binnenlands product (bbp) nog met bijna 10 procent, wat de sterkste neergang in meer dan drie eeuwen was. Daarmee behoorde het Verenigd Koninkrijk tot de zwaarst getroffen landen in Europa. Voor dit jaar houdt de Bank of England evenwel rekening met meer dan 7 procent groei. Dat zou de sterkste groei zijn sinds de Tweede Wereldoorlog.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
10 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
12 uur geleden