Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krimp bedrijvigheid industrie eurozone iets sterker dan gedacht

Krimp bedrijvigheid industrie eurozone iets sterker dan gedacht

LONDEN (ANP) - De bedrijvigheid in de industrie van de eurozone is in september nog iets sterker gekrompen dan eerder gedacht. Dat meldde marktonderzoeker S&P Global op basis van definitieve cijfers. Eerder op de dag werd al bekend dat de activiteit in de Nederlandse industrie vorige maand voor het eerst in twee jaar is gekrompen.

De inkoopmanagersindex die de industriële bedrijvigheid meet zakte in het eurogebied naar een stand van 48,4. Eerder werd 48,5 gemeld. Een niveau van 50 of meer duidt op groei, daaronder op krimp. De graadmeter is nu naar het laagste punt gedaald sinds juni 2020. In Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje noteerde die graadmeter onder de 50. Voor Nederland kwam de index uit op 49, aldus de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi).

S&P wijst op de fors dalende orders omdat consumenten en bedrijven vanwege de hoge inflatie, energiecrisis en recessiezorgen minder goederen bestellen. Ook hebben sommige energie-intensieve bedrijven productie stilgelegd of verlaagd omdat ze vanwege de dure energie niet meer rendabel zijn. Het vertrouwen van industriebedrijven is nu het zwakst sinds mei 2020, aldus de onderzoekers.

Hoofdeconoom Chris Williamson van S&P Global spreekt van een "lelijke combinatie van een industrie in recessie en toenemende inflatiedruk die voor extra bezorgdheid zal zorgen over de economie van het eurogebied". Hij denkt dat er nog meer leed aan komt door de scherpe daling van de orders. Het is dan ook waarschijnlijk dat er verder gesneden moet gaan worden in de productie, aldus Williamson.

Meer uit Financieel

Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

4 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

4 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

5 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

8 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

9 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

10 uur geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

10 uur geleden