Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krimp bedrijvigheid Duitse industrie nog sterker, onrust VW weegt

Krimp bedrijvigheid Duitse industrie nog sterker, onrust VW weegt

BERLIJN (ANP) - De bedrijvigheid in de Duitse industrie is in september nog sterker gekrompen, mede door de malaise in de Duitse autosector. Ook is er diep pessimisme bij Duitse bedrijven door de onrust rond autoconcern Volkswagen, dat voor het eerst fabrieken in Duitsland dreigt te sluiten. Dat meldt marktonderzoeker S&P Global.

Volgens S&P is de bedrijvigheid in de Duitse industrie gezakt naar het laagste niveau in een jaar tijd en is het aantal orders hard gedaald. Zo spelen er grote problemen bij Duitse toeleveranciers aan de auto-industrie, die bezig zijn duizenden banen te schrappen om kosten te besparen. Er is ook sprake van afzwakking van de dienstensector in de grootste economie van Europa en belangrijkste handelspartner van Nederland.

De problemen in de industrie zorgen ervoor dat Duitse producenten volgens S&P "ronduit depressief" zijn over de toekomstige activiteit. In augustus was hier juist nog voorzichtig optimisme te zien, maar dat is dus snel omgeslagen in diep pessimisme omdat het nieuws rond Volkswagen een "schaduw werpt" over de bredere industrie van Duitsland, aldus het bureau.

Speciale top

Ook in de gehele eurozone is er sprake van krimp van de economische bedrijvigheid, terwijl in augustus nog kleine groei was te zien. Dat komt volgens S&P met name door de zwakte in de industrie. Verder speelt ook het wegvallen van de positieve impact van de Olympische Spelen op de Franse economie een rol. Het is de eerste krimp van de bedrijvigheid in het eurogebied sinds maart.

Duitsland houdt maandag een speciale top over de problemen in de autosector en bij Volkswagen. Daaraan doen brancheorganisaties, vakbonden, fabrikanten en de minister van Economische Zaken aan mee. De Duitse regering zou kijken naar manieren om Volkswagen te helpen. Naast fabriekssluitingen zouden ook tienduizenden Duitse banen bij Volkswagen verloren kunnen gaan.

Meer uit Financieel

China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

1 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

2 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

2 uur geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

2 uur geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

2 uur geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

3 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

4 uur geleden