Krimp bedrijvigheid Duitse industrie nog sterker, onrust VW weegt
BERLIJN (ANP) - De bedrijvigheid in de Duitse industrie is in september nog sterker gekrompen, mede door de malaise in de Duitse autosector. Ook is er diep pessimisme bij Duitse bedrijven door de onrust rond autoconcern Volkswagen, dat voor het eerst fabrieken in Duitsland dreigt te sluiten. Dat meldt marktonderzoeker S&P Global.
Volgens S&P is de bedrijvigheid in de Duitse industrie gezakt naar het laagste niveau in een jaar tijd en is het aantal orders hard gedaald. Zo spelen er grote problemen bij Duitse toeleveranciers aan de auto-industrie, die bezig zijn duizenden banen te schrappen om kosten te besparen. Er is ook sprake van afzwakking van de dienstensector in de grootste economie van Europa en belangrijkste handelspartner van Nederland.
De problemen in de industrie zorgen ervoor dat Duitse producenten volgens S&P "ronduit depressief" zijn over de toekomstige activiteit. In augustus was hier juist nog voorzichtig optimisme te zien, maar dat is dus snel omgeslagen in diep pessimisme omdat het nieuws rond Volkswagen een "schaduw werpt" over de bredere industrie van Duitsland, aldus het bureau.
Speciale top
Ook in de gehele eurozone is er sprake van krimp van de economische bedrijvigheid, terwijl in augustus nog kleine groei was te zien. Dat komt volgens S&P met name door de zwakte in de industrie. Verder speelt ook het wegvallen van de positieve impact van de Olympische Spelen op de Franse economie een rol. Het is de eerste krimp van de bedrijvigheid in het eurogebied sinds maart.
Duitsland houdt maandag een speciale top over de problemen in de autosector en bij Volkswagen. Daaraan doen brancheorganisaties, vakbonden, fabrikanten en de minister van Economische Zaken aan mee. De Duitse regering zou kijken naar manieren om Volkswagen te helpen. Naast fabriekssluitingen zouden ook tienduizenden Duitse banen bij Volkswagen verloren kunnen gaan.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
7 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
11 uur geleden