Krijgsmacht Israël: Iran zal consequenties dragen voor escalatie
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zegt dat Iran de consequenties zal dragen voor het verder escaleren van de spanningen tussen de twee landen. Daniel Hagari van de krijgsmacht bracht die verklaring naar buiten nadat Iran bekend had gemaakt dat het een vrachtschip heeft gekaapt.
"We hebben onze voorbereidingen verhoogd om Israël te beschermen tegen verdere Iraanse agressie. We zijn ook bereid om te reageren", aldus Hagari.
Iran heeft het containerschip MSC Aries is ingenomen omdat het banden zou hebben met een Israëlische miljardair. Het wordt naar Iraanse territoriale wateren gebracht.
Raketten
In Israël wordt rekening gehouden met een Iraanse aanval met raketten. De Amerikaanse president Joe Biden zei vrijdagavond dat hij die "eerder vroeger, dan later" verwacht.
Dat een mogelijke Iraanse aanval het nieuws in Israël bezighoudt, is Teheran niet ontgaan. "De zionisten zijn al een week in complete paniek", aldus Yahya Rahim Safavi, een hooggeplaatste adviseur van de ayatollah. "Ze weten niet wat Iran wil doen, dus zij en hun bondgenoten zijn doodsbang."
Iran houdt Israël verantwoordelijk voor een raketaanval op het Iraanse consulaat in Syrië, waarbij een belangrijke generaal van de Revolutionaire Garde werd gedood. De ayatollah Ali Khamenei heeft bezworen dat zijn land met een "hard antwoord" zal komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
39 minuten geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
3 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
5 uur geleden