Krijgsmacht Israël: Iran zal consequenties dragen voor escalatie
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zegt dat Iran de consequenties zal dragen voor het verder escaleren van de spanningen tussen de twee landen. Daniel Hagari van de krijgsmacht bracht die verklaring naar buiten nadat Iran bekend had gemaakt dat het een vrachtschip heeft gekaapt.
"We hebben onze voorbereidingen verhoogd om Israël te beschermen tegen verdere Iraanse agressie. We zijn ook bereid om te reageren", aldus Hagari.
Iran heeft het containerschip MSC Aries is ingenomen omdat het banden zou hebben met een Israëlische miljardair. Het wordt naar Iraanse territoriale wateren gebracht.
Raketten
In Israël wordt rekening gehouden met een Iraanse aanval met raketten. De Amerikaanse president Joe Biden zei vrijdagavond dat hij die "eerder vroeger, dan later" verwacht.
Dat een mogelijke Iraanse aanval het nieuws in Israël bezighoudt, is Teheran niet ontgaan. "De zionisten zijn al een week in complete paniek", aldus Yahya Rahim Safavi, een hooggeplaatste adviseur van de ayatollah. "Ze weten niet wat Iran wil doen, dus zij en hun bondgenoten zijn doodsbang."
Iran houdt Israël verantwoordelijk voor een raketaanval op het Iraanse consulaat in Syrië, waarbij een belangrijke generaal van de Revolutionaire Garde werd gedood. De ayatollah Ali Khamenei heeft bezworen dat zijn land met een "hard antwoord" zal komen.
Meer uit Buitenland
PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
42 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.
3 uur geleden