Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlinkandidaten winnen bij Russische regionale verkiezingen

Kremlinkandidaten winnen bij Russische regionale verkiezingen

MOSKOU (ANP) - Bij de eerste regionale verkiezingen in Rusland sinds de invasie in Oekraïne, lijken de kandidaten die door het Kremlin zijn gesteund te kunnen rekenen op een overwinning. De veertien zittende gouverneurs die voor een herverkiezing gingen, behouden volgens de voorlopige uitslagen allemaal hun positie, meldt het Russische staatspersbureau TASS.

Ook in de meeste regionale parlementen lijkt er een meerderheid te komen voor Verenigd Rusland, de regeringspartij die president Vladimir Poetin steunt. Van vrijdag tot en met zondag konden Russen in tachtig regio's stemmen voor een gouverneur en een regionaal parlement. Volgens waarnemers van de onafhankelijke organisatie Golos zouden er talrijke tekenen van fraude zijn geconstateerd. Voor de verkiezingen klaagde de oppositie al dat veel kandidaten zich niet verkiesbaar mochten stellen, omdat ze zich hadden uitgesproken tegen de Russische agressie in Oekraïne.

De Russische autoriteiten melden geen belangrijke ongeregeldheden bij de verkiezingen. De opkomst was relatief laag. In Moskou kwam bijvoorbeeld slechts 33,9 procent van de stemgerechtigden opdagen.

Meer uit Buitenland

Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

8 minuten geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

51 minuten geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

1 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

1 uur geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

2 uur geleden
Europarlement kiest voor strengere terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.

3 uur geleden
Israël noemt nieuwe Iraanse ayatollah een tiran en doelwit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.

3 uur geleden