Kremlinkandidaten winnen bij Russische regionale verkiezingen
MOSKOU (ANP) - Bij de eerste regionale verkiezingen in Rusland sinds de invasie in Oekraïne, lijken de kandidaten die door het Kremlin zijn gesteund te kunnen rekenen op een overwinning. De veertien zittende gouverneurs die voor een herverkiezing gingen, behouden volgens de voorlopige uitslagen allemaal hun positie, meldt het Russische staatspersbureau TASS.
Ook in de meeste regionale parlementen lijkt er een meerderheid te komen voor Verenigd Rusland, de regeringspartij die president Vladimir Poetin steunt. Van vrijdag tot en met zondag konden Russen in tachtig regio's stemmen voor een gouverneur en een regionaal parlement. Volgens waarnemers van de onafhankelijke organisatie Golos zouden er talrijke tekenen van fraude zijn geconstateerd. Voor de verkiezingen klaagde de oppositie al dat veel kandidaten zich niet verkiesbaar mochten stellen, omdat ze zich hadden uitgesproken tegen de Russische agressie in Oekraïne.
De Russische autoriteiten melden geen belangrijke ongeregeldheden bij de verkiezingen. De opkomst was relatief laag. In Moskou kwam bijvoorbeeld slechts 33,9 procent van de stemgerechtigden opdagen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
1 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.
5 uur geleden