Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlincriticus Kara-Moerza naar gevangenisziekenhuis gebracht

Kremlincriticus Kara-Moerza naar gevangenisziekenhuis gebracht

MOSKOU (ANP/AFP) - Kremlincriticus Vladimir Kara-Moerza is vanuit een strafkolonie overgebracht naar een gevangenisziekenhuis, zei zijn vrouw Evgenia op sociale media. Zijn advocaten hebben al twee dagen geen toegang gekregen, waardoor de zorgen over het lot van de dissident toenemen.

De 42-jarige Kara-Moerza wordt na de dood van Aleksej Navalny begin dit jaar beschouwd als de belangrijkste criticus van het Kremlin. Hij veroordeelde de invasie in Oekraïne en spoorde westerse landen aan sancties op te leggen aan Moskou. In april 2022 werd hij opgepakt en een jaar later veroordeeld tot een gevangenisstraf van 25 jaar voor onder meer hoogverraad. Het is een van de zwaarste straffen die zijn uitgedeeld aan tegenstanders van de Russische president Vladimir Poetin.

Kara-Moerza werd in 2015 en 2017 tot twee keer toe ernstig ziek, volgens hemzelf doordat de Russische veiligheidsdienst hem probeerde te vergiftigen. Hij overleefde het ternauwernood. Sindsdien zou hij aan een zenuwziekte lijden. Er wordt gevreesd dat zijn gezondheid verder is verslechterd in de Siberische strafkolonie, waar hij onder barre omstandigheden wordt vastgehouden en medische zorg beperkt is.

Meer uit Buitenland

Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

21 minuten geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

1 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

3 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

5 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

7 uur geleden
Zelensky meldt doden na nacht van zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.

9 uur geleden
Duitse minister: alvast mijnenjager richting Straat van Hormuz

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.

10 uur geleden