Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlincriticus Kara-Moerza naar gevangenisziekenhuis gebracht

Kremlincriticus Kara-Moerza naar gevangenisziekenhuis gebracht

MOSKOU (ANP/AFP) - Kremlincriticus Vladimir Kara-Moerza is vanuit een strafkolonie overgebracht naar een gevangenisziekenhuis, zei zijn vrouw Evgenia op sociale media. Zijn advocaten hebben al twee dagen geen toegang gekregen, waardoor de zorgen over het lot van de dissident toenemen.

De 42-jarige Kara-Moerza wordt na de dood van Aleksej Navalny begin dit jaar beschouwd als de belangrijkste criticus van het Kremlin. Hij veroordeelde de invasie in Oekraïne en spoorde westerse landen aan sancties op te leggen aan Moskou. In april 2022 werd hij opgepakt en een jaar later veroordeeld tot een gevangenisstraf van 25 jaar voor onder meer hoogverraad. Het is een van de zwaarste straffen die zijn uitgedeeld aan tegenstanders van de Russische president Vladimir Poetin.

Kara-Moerza werd in 2015 en 2017 tot twee keer toe ernstig ziek, volgens hemzelf doordat de Russische veiligheidsdienst hem probeerde te vergiftigen. Hij overleefde het ternauwernood. Sindsdien zou hij aan een zenuwziekte lijden. Er wordt gevreesd dat zijn gezondheid verder is verslechterd in de Siberische strafkolonie, waar hij onder barre omstandigheden wordt vastgehouden en medische zorg beperkt is.

Meer uit Buitenland

Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

1 uur geleden
Conferentie buigt zich over internationale vredesmacht voor Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.

1 uur geleden
Frankrijk: Europa wil eerst veiligheidsgaranties van VS

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.

1 uur geleden
Volgens Trump stoppen Thailand en Cambodja met vechten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.

3 uur geleden
EU-lidstaten akkoord met duurzaam bevriezen Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.

3 uur geleden
Rechtszaak moet bouw Trumps balzaal aan Witte Huis stoppen

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.

4 uur geleden
Berlijn bevestigt grote Europese bijeenkomst met Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.

5 uur geleden