Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlincriticus en schaker Kasparov zegt dat Navalni is vermoord

Kremlincriticus en schaker Kasparov zegt dat Navalni is vermoord

PARIJS (ANP/AFP) - De felle anti-Poetin-activist en voormalig wereldkampioen schaken Garry Kasparov stelt dat het boegbeeld van de oppositie in Rusland, Aleksej Navalni, "publiekelijk en langzaam is vermoord" door president Vladimir Poetin. Kasparov voert al lange tijd actie tegen Poetin sinds hij in 2005 ophield met schaakwedstrijden. Volgens Kasparov werd Navalni gedood "omdat hij Poetin en zijn maffia heeft ontmaskerd en heeft getoond wat voor oplichters en dieven het zijn".

In 2008 heeft Kasparov zelfs geprobeerd het in presidentsverkiezingen op te nemen tegen Poetin. In 2013 week hij uit naar de VS en roept de wereld geregeld op "een vuist te maken tegen Poetin". Hij schreef een boek waarin hij stelt dat Poetin een gevaar voor de hele wereld is.

De in omstreden processen tot lange celstraffen veroordeelde Navalni overleed volgens de autoriteiten in een strafkolonie vlak bij de Poolcirkel, bijna 2000 kilometer van Moskou verwijderd. Volgens de berichten uit het gevangenenkamp werd hij plotseling onwel en hebben artsen in de strafkolonie hem proberen te redden. En zijn er ook artsen van een ziekenhuis in de buurt, in Labitnangi, gekomen om Navalni te reanimeren, maar tevergeefs. De doodsoorzaak is niet bekend. Volgens zijn moeder was hij begin deze week nog "levend, gezond en vrolijk".

Meer uit Buitenland

Voorzitter Huis VS spreekt van enkel diplomatie over Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.

30 minuten geleden
Kremlin noemt inbeslagname tanker door VS in strijd met recht

MOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.

1 uur geleden
Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

3 uur geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

4 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

4 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

5 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

5 uur geleden