Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlincriticus en schaker Kasparov zegt dat Navalni is vermoord

Kremlincriticus en schaker Kasparov zegt dat Navalni is vermoord

PARIJS (ANP/AFP) - De felle anti-Poetin-activist en voormalig wereldkampioen schaken Garry Kasparov stelt dat het boegbeeld van de oppositie in Rusland, Aleksej Navalni, "publiekelijk en langzaam is vermoord" door president Vladimir Poetin. Kasparov voert al lange tijd actie tegen Poetin sinds hij in 2005 ophield met schaakwedstrijden. Volgens Kasparov werd Navalni gedood "omdat hij Poetin en zijn maffia heeft ontmaskerd en heeft getoond wat voor oplichters en dieven het zijn".

In 2008 heeft Kasparov zelfs geprobeerd het in presidentsverkiezingen op te nemen tegen Poetin. In 2013 week hij uit naar de VS en roept de wereld geregeld op "een vuist te maken tegen Poetin". Hij schreef een boek waarin hij stelt dat Poetin een gevaar voor de hele wereld is.

De in omstreden processen tot lange celstraffen veroordeelde Navalni overleed volgens de autoriteiten in een strafkolonie vlak bij de Poolcirkel, bijna 2000 kilometer van Moskou verwijderd. Volgens de berichten uit het gevangenenkamp werd hij plotseling onwel en hebben artsen in de strafkolonie hem proberen te redden. En zijn er ook artsen van een ziekenhuis in de buurt, in Labitnangi, gekomen om Navalni te reanimeren, maar tevergeefs. De doodsoorzaak is niet bekend. Volgens zijn moeder was hij begin deze week nog "levend, gezond en vrolijk".

Meer uit Buitenland

RSF: afgelopen jaar 67 journalisten gedood, bijna helft in Gaza

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.

1 uur geleden
Klimaatdienst EU: 2025 evenaart vermoedelijk een na warmste jaar

BONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.

2 uur geleden
Cambodja voert 'tegenaanvallen' uit in grensgebied met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.

2 uur geleden
Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

4 uur geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

4 uur geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

5 uur geleden
Sint-Maarten vraagt tijdelijk militaire bijstand om criminaliteit

PHILIPSBURG/DEN HAAG (ANP) - Premier Luc Mercelina van Sint-Maarten heeft maandag in Den Haag premier Dick Schoof gevraagd om tijdelijke militaire bijstand. Hij wil hulp bij het bestrijden van de stijgende criminaliteit op het eiland. Volgens Mercelina is er recent sprake van een toename van georganiseerde misdaad.

5 uur geleden