Kremlincriticus en schaker Kasparov zegt dat Navalni is vermoord
PARIJS (ANP/AFP) - De felle anti-Poetin-activist en voormalig wereldkampioen schaken Garry Kasparov stelt dat het boegbeeld van de oppositie in Rusland, Aleksej Navalni, "publiekelijk en langzaam is vermoord" door president Vladimir Poetin. Kasparov voert al lange tijd actie tegen Poetin sinds hij in 2005 ophield met schaakwedstrijden. Volgens Kasparov werd Navalni gedood "omdat hij Poetin en zijn maffia heeft ontmaskerd en heeft getoond wat voor oplichters en dieven het zijn".
In 2008 heeft Kasparov zelfs geprobeerd het in presidentsverkiezingen op te nemen tegen Poetin. In 2013 week hij uit naar de VS en roept de wereld geregeld op "een vuist te maken tegen Poetin". Hij schreef een boek waarin hij stelt dat Poetin een gevaar voor de hele wereld is.
De in omstreden processen tot lange celstraffen veroordeelde Navalni overleed volgens de autoriteiten in een strafkolonie vlak bij de Poolcirkel, bijna 2000 kilometer van Moskou verwijderd. Volgens de berichten uit het gevangenenkamp werd hij plotseling onwel en hebben artsen in de strafkolonie hem proberen te redden. En zijn er ook artsen van een ziekenhuis in de buurt, in Labitnangi, gekomen om Navalni te reanimeren, maar tevergeefs. De doodsoorzaak is niet bekend. Volgens zijn moeder was hij begin deze week nog "levend, gezond en vrolijk".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
6 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
9 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
9 uur geleden