Kremlincriticus en schaker Kasparov zegt dat Navalni is vermoord
PARIJS (ANP/AFP) - De felle anti-Poetin-activist en voormalig wereldkampioen schaken Garry Kasparov stelt dat het boegbeeld van de oppositie in Rusland, Aleksej Navalni, "publiekelijk en langzaam is vermoord" door president Vladimir Poetin. Kasparov voert al lange tijd actie tegen Poetin sinds hij in 2005 ophield met schaakwedstrijden. Volgens Kasparov werd Navalni gedood "omdat hij Poetin en zijn maffia heeft ontmaskerd en heeft getoond wat voor oplichters en dieven het zijn".
In 2008 heeft Kasparov zelfs geprobeerd het in presidentsverkiezingen op te nemen tegen Poetin. In 2013 week hij uit naar de VS en roept de wereld geregeld op "een vuist te maken tegen Poetin". Hij schreef een boek waarin hij stelt dat Poetin een gevaar voor de hele wereld is.
De in omstreden processen tot lange celstraffen veroordeelde Navalni overleed volgens de autoriteiten in een strafkolonie vlak bij de Poolcirkel, bijna 2000 kilometer van Moskou verwijderd. Volgens de berichten uit het gevangenenkamp werd hij plotseling onwel en hebben artsen in de strafkolonie hem proberen te redden. En zijn er ook artsen van een ziekenhuis in de buurt, in Labitnangi, gekomen om Navalni te reanimeren, maar tevergeefs. De doodsoorzaak is niet bekend. Volgens zijn moeder was hij begin deze week nog "levend, gezond en vrolijk".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
5 uur geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
6 uur geleden