Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin zwijgt na berichten over arrestatie generaal Soerovikin

Kremlin zwijgt na berichten over arrestatie generaal Soerovikin

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigerde donderdag om vragen te beantwoorden over de prominente generaal Sergej Soerovikin. Die is niet meer in het openbaar gezien sinds de kortstondige opstand van huurlingenleger Wagner Groep. The Moscow Times berichtte eerder op basis van ingewijden dat Soerovikin is opgepakt, maar dat hebben de autoriteiten niet bevestigd.

Soerovikin heeft in Rusland de bijnaam 'generaal Armageddon' vanwege zijn agressieve optreden in Syrië. Hij stond ook enkele maanden aan het hoofd van de Russische invasiemacht in Oekraïne. De Amerikaanse krant The New York Times berichtte deze week dat Soerovikin vooraf al op de hoogte was van het plan van Wagner om in opstand te komen.

De generaal gaf afgelopen weekend voor het laatst een teken van leven. Toen verscheen hij in een video waarin hij zich uitsprak tegen de muiterij van de Wagner Groep. Hij oogde toen vermoeid en het is onduidelijk of hij onder druk is gezet. Het Kremlin verwees vragen over Soerovikin naar het ministerie van Defensie, dat ook geen uitspraken over hem heeft gedaan.

Meer uit Buitenland

Israël voert aanvallen uit 'tegen Hezbollah' in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media heeft Israël een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere gewonden gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.

44 minuten geleden
Dodental loopt op na Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.

51 minuten geleden
Moeizame klimaattop levert akkoord op, maar zonder afbouw fossiel

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.

52 minuten geleden
Hoekstra: we wilden meer, maar akkoord is stap in juiste richting

BELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.

3 uur geleden
Europa ook bij overleg Oekraïne en VS zondag in Genève

BRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.

3 uur geleden
Doden gemeld na Israëlische aanval op auto in Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vijf mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond. In totaal zouden bij Israëlische aanvallen in het gebied zeker negen doden zijn gevallen.

3 uur geleden
Leiders op G20-top over vredesplan: basis, meer werk is nodig

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Leiders die rond de G20-top hebben gesproken over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne, zien "een basis waar verder aan moet worden gewerkt". Bij het overleg in Zuid-Afrika waren onder anderen de EU-top en Europese leiders, onder wie premier Dick Schoof, aanwezig.

3 uur geleden