Kremlin zwijgt na berichten over arrestatie generaal Soerovikin
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigerde donderdag om vragen te beantwoorden over de prominente generaal Sergej Soerovikin. Die is niet meer in het openbaar gezien sinds de kortstondige opstand van huurlingenleger Wagner Groep. The Moscow Times berichtte eerder op basis van ingewijden dat Soerovikin is opgepakt, maar dat hebben de autoriteiten niet bevestigd.
Soerovikin heeft in Rusland de bijnaam 'generaal Armageddon' vanwege zijn agressieve optreden in Syrië. Hij stond ook enkele maanden aan het hoofd van de Russische invasiemacht in Oekraïne. De Amerikaanse krant The New York Times berichtte deze week dat Soerovikin vooraf al op de hoogte was van het plan van Wagner om in opstand te komen.
De generaal gaf afgelopen weekend voor het laatst een teken van leven. Toen verscheen hij in een video waarin hij zich uitsprak tegen de muiterij van de Wagner Groep. Hij oogde toen vermoeid en het is onduidelijk of hij onder druk is gezet. Het Kremlin verwees vragen over Soerovikin naar het ministerie van Defensie, dat ook geen uitspraken over hem heeft gedaan.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
9 uur geleden