Kremlin zwijgt na berichten over arrestatie generaal Soerovikin
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigerde donderdag om vragen te beantwoorden over de prominente generaal Sergej Soerovikin. Die is niet meer in het openbaar gezien sinds de kortstondige opstand van huurlingenleger Wagner Groep. The Moscow Times berichtte eerder op basis van ingewijden dat Soerovikin is opgepakt, maar dat hebben de autoriteiten niet bevestigd.
Soerovikin heeft in Rusland de bijnaam 'generaal Armageddon' vanwege zijn agressieve optreden in Syrië. Hij stond ook enkele maanden aan het hoofd van de Russische invasiemacht in Oekraïne. De Amerikaanse krant The New York Times berichtte deze week dat Soerovikin vooraf al op de hoogte was van het plan van Wagner om in opstand te komen.
De generaal gaf afgelopen weekend voor het laatst een teken van leven. Toen verscheen hij in een video waarin hij zich uitsprak tegen de muiterij van de Wagner Groep. Hij oogde toen vermoeid en het is onduidelijk of hij onder druk is gezet. Het Kremlin verwees vragen over Soerovikin naar het ministerie van Defensie, dat ook geen uitspraken over hem heeft gedaan.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een voormalige rebellenleider van de Centraal-Afrikaanse Republiek veroordeeld voor marteling en onrechtmatige gevangenneming. Mahamat Saïd Abdel Kani, kortweg Saïd, werd schuldig bevonden op vier van de zeven behandelde gevallen. Een straf wordt later bekendgemaakt.
14 minuten geledenDES MOINES (ANP) - Het zou niet aan de Verenigde Staten maar aan Europa moeten zijn om het Midden-Oosten veilig te houden, vindt NAVO-topman Mark Rutte. Zodra Europa zich heeft herbewapend, zullen "Europeanen zich over hun eigen achtertuin ontfermen", zei Rutte na een lezing in het Amerikaanse Des Moines.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil 4,2 miljard euro aan Hongarije vrijgeven uit het EU-cohesiefonds, dat is bedoeld om regionaal achterstandsbeleid weg te werken. Dat geld had de Commissie in 2022 als straf aan Hongarije bevroren. Volgens voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft Hongarije forse voortgang geboekt om de "rechtsstaat te beschermen en de financiële belangen van de Unie te beschermen".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse leider Delcy Rodríguez hebben elkaar voor het eerst persoonlijk ontmoet. Dat zegt de interim-president na de ontmoeting in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York, waar tal van wereldleiders deze week bijeen zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
14 uur geleden