Kremlin ziet nog geen basis voor succesvolle top Poetin - Trump
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.
Half augustus spraken Poetin en Trump elkaar op een vliegveld in Alaska en er zou een vervolg komen om het bloedvergieten in Oekraïne te stoppen. Dit is echter niet gebeurd, ondanks begrip van de Amerikaanse president voor Russische zorgen over hun eigen veiligheid en die van de Russischsprekenden of etnische Russen in Oekraïne.
Volgens Amerikaanse media heeft Trump nu voorgesteld in een akkoord dat de Russische taal weer officieel wordt in Oekraïne. Oekraïne zou bovendien de op Rusland georiënteerde regio's Donbass en het schiereiland de Krim moeten afstaan, ook zonder dat wettelijk te erkennen. De rest van het front zou worden bevroren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
10 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
15 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Premier Benjamin Netanyahu noemt het een schande dat partijen overwegen om samen te werken met Arabische partijen in Israël. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
55 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Premier Benjamin Netanyahu wil een sterke rechtse nationale regering vormen. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
57 minuten geledenLISSABON (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben dinsdag bij het parlement in Lissabon gedemonstreerd tegen de toenemende woningnood en recente politieacties tegen activisten. Binnen debatteerden parlementsleden over de ontwerpbegroting voor 2027.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.
3 uur geleden