Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ziet geen verandering na wisseling legerleider Oekraïne

Kremlin ziet geen verandering na wisseling legerleider Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin verwacht niet dat de benoeming van een andere commandant van het Oekraïense leger iets verandert aan de strijd in Oekraïne. "We denken niet dat dit een factor is die de "speciale militaire operatie" beïnvloedt. Die operatie gaat door tot alle doeleinden zijn bereikt", zegt een woordvoerder van het Kremlin.

De strijd in Oekraïne ontbrandde in 2014. Acht jaar later deed Rusland een inval in het buurland. Het Kremlin noemt de al bijna twee jaar durende oorlog een speciale militaire operatie en heeft verschillende en veranderende doeleinden genoemd. De prioriteiten lijken te zijn dat Oekraïne geen NAVO-lid wordt, militair niets meer voorstelt en zoveel mogelijk Russisch sprekende regio's bij Rusland gaan horen.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft donderdag legerleider Valeri Zaloezjny vervangen door generaal Oleksandr Syrsky. Zaloezjny was het kennelijk niet eens met Zelensky over de koers in de oorlog. Die prees hem wel uitvoerig en heeft hem vrijdag de titel Held van Oekraïne toegekend.

Volgens de Amerikaanse nieuwssite Politico lagen de twee al geruime tijd overhoop als gevolg van het mislukte en maandenlang durende tegenoffensief van vorig jaar. De generaal zou vrijwel alle adviezen van Amerikaanse militaire adviseurs in de wind hebben geslagen hebben over op welke plek de aanval het meeste kans van slagen zou hebben. Zaloezjny koos voor aanvallen op meerdere stukken aan het front, maar die zijn mislukt. Zelensky werd ook razend toen Zaloezjny tegen Britse media zei dat de oorlog volkomen in een impasse was geraakt.

Meer uit Buitenland

Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

2 minuten geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

1 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

5 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

6 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

7 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

7 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

11 uur geleden