Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin zegt stappen te overwegen tegen 'militarisering' EU

Kremlin zegt stappen te overwegen tegen 'militarisering' EU

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt dat het gedwongen zou kunnen worden "geëigende maatregelen" te nemen als gevolg van "plannen van de Europese Unie om de unie te militariseren". De leiders van de EU maken plannen "een militair blok tegen Rusland te vormen", aldus een woordvoerder van het Kremlin. "Rusland volgt dit proces op de voet, want dit is mogelijk een punt van grote zorg voor ons."

De Russische regering beschouwt de opstelling van Europese leiders "met hun confronterende retoriek ook volkomen in strijd met de huidige atmosfeer waarin er gezocht wordt naar een vreedzame regeling van het conflict in Oekraïne".

De Amerikaanse president Donald Trump wil, zoals hij ook voor zijn herverkiezing vaak bepleitte, dat de oorlog in Oekraïne zo snel mogelijk stopt. Hij heeft zich daarvoor tot Moskou gewend en keert zich in deze kwestie af van Europese bondgenoten, Oekraïne en de NAVO. Op de Europese top over veiligheid en defensie donderdag in Brussel besloten de leiders van de EU veel meer geld aan defensie te gaan uitgeven om zonder de VS weerbaar te zijn tegen met name Rusland.

Meer uit Buitenland

Acht doden bij Israëlische aanval op politiewagen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval op een politiewagen in de Gazastrook zijn acht mensen omgekomen, melden de Palestijnse autoriteiten. Alle doden zijn politieagenten, inclusief het hoofd van de lokale politieafdeling.

12 minuten geleden
Canada en Noordse landen willen nauwer samenwerken op Noordpool

OSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".

1 uur geleden
Iran: oorlog pas voorbij als herhaling niet mogelijk is

TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.

2 uur geleden
Palestijnse gezinsleden in auto gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.

3 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

5 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

7 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

8 uur geleden